YKS Sınavı Yaklaştıkça Öğrencilerin Heyecanı Daha Da Artıyor
Geçen koca bir yılın sonunda yeni sınav sistemi olan YKS'ye sayılı günler kaldı. Kalan bu günlerde artık her dakikanın bile değeri var.

Geçen koca bir yılın sonunda yeni sınav sistemi olan YKS'ye sayılı günler kaldı. Kalan bu günlerde artık her dakikanın bile değeri var. Bu yüzden buraya kadar gelmişken buradan sonrası için de disiplinli olarak çalışmaya devam etmek şart. Sınava hazırlanan öğrencileri, sınav zamanı yaklaştıkça telaş sarmaya başladı. Eğer siz de bu telaşlı öğrencilerden biriyseniz, fazla  düşünmeyin, yalnız siz değilsiniz. Azalan bu süreyi lehinize çevirmek tamamen size kalmış. Çünkü bu son düzlükte yarışı bırakanların sayısı hiç azımsanmayacak sayıda. Fakat tam tersi yarışa daha da hız verenler de var.

Zaman Daraldı

Geçen her saniyenin değerini iyice kavrayın. Fakat bu telaşa düşerek de kendinizi yıpratmayın. Çünkü şundan emin olabilirsiniz ki ; bu sınav, hayatınızda gireceğiniz belki de en önemsiz sınav. Şimdi bu yazıyı okuyunca belki şaşırmış olabilirsiniz fakat öyle günler gelecek ve; "YKS de neymiş be?" diyeceksiniz. Çünkü hayat acımasız ve bir o kadar da hesapsız. Kendinizi hırpalamayın derken de çalışmayın demiyorum. Tam aksine daha da disiplinli olun. Fakat bunun bir hayati sınav olduğu düşüncenizi kafanızdan atın. Aksi halde başarısız olursunuz.

Koşun Ama Yarış Atı Olmayın

Sınav gününe kadar aralıksız çalışmayı sürdürün. Fakat kesinlikle bir yarış atı olmayın. Eğer siz kendinizi yarış atı olarak görürseniz hiçbir zaman başarılı olamazsınız. Çünkü ikramiyeyi ve ödülü alan her zaman jokeylerdir, yarış atları değil. Yarış atlarına yalnızca yiyecek bir şeyler verilir. Öncelikle insan olduğunuzu ve her şeye rağmen hayatın var olduğunu unutmayın.  Ve sahaya çıkıp maçınızı en güzel şekilde bitirin. Ter dökün, koşun ama maşa olarak kendinizi kimseye kullandırtmayın. Kendiniz istediğiniz için mücadele edin. Başkaları istiyor diye değil. Eğer konuları tamamladıysanız denemelere yoğunluk vermeniz sizin için iyi olacaktır.  Fakat konuları tam olarak bitirmediyseniz öncelik olarak konularınızı bitirmelisiniz. Kesinlikle pes etmeyin, hele de bu noktaya gelmi̇şken. Denemelerde işin içinden çıkamaz duruma gelirseniz öğretmen ve öğrenci arkadaşlarınızdan yardım alın. Hiçbir konuda soru sormaktan çekinmeyin. Yanlış yaptığınız da üzülmek yerine bilakis iyi hissedin. Çünkü eksiklerinizi görmüş olacaksınız. Denemeleri bitirdikten sonra puanlarınızı hesaplayın. Bunun için bu yks puan hesaplama sitesinden yararlanabilirsiniz. Çalıştığınız konulardan sonra pekiştirmek için soru çözün. Kafanızın durduğunu hissettiğiniz anda dersi bırakın ve biraz dinlenin. Çünkü algılayamadığınız sürece günler boyu çalışsanızda fayda vermez. Bütün konuları bitirdiyseniz sürekli deneme çözmeye başlayın. Eğer bütün konulardan eminseniz kalan bu günlerde devamlı sorulara önem verin.


"YKS Sınavı Yaklaştıkça Öğrencilerin Heyecanı Daha Da Artıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere YKS Sınavı Yaklaştıkça Öğrencilerin Heyecanı Daha Da Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YKS Sınavı Yaklaştıkça Öğrencilerin Heyecanı Daha Da Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0