Yerli robot sahneden düşüp kırıldı!
Yerli üretim insansı robot Mini Ada, Antalya'daki bilişim zirvesinde dans gösterisi yaparken sahneden yüzüstü yere düştü. Robotun dijital ekranı ile baş kısmı kırıldı. Robotun üreticisi, "Müziğin ritmine kapılarak sahneden düştü. Mühendislerimiz ilk müdahalesini yaptı. Sağlık durumu iyi" benzer biçimde espritüel bir paylaşımda bulundu.

Kentte dün 4’üncüsü düzenlenen ‘Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde, dans gösterisi yapan insansı robotlardan ‘Mini Ada’, kontrolden çıkıp, sahneden düştü. Yaklaşık 1 metrelik sahneden yüzüstü azalan robotun önündeki dijital monitör ile kafa bölümü kırıldı. Görevlilerce kollarından tutularak, yerden kaldırılan robot ‘Mini Ada’, salon dışına çıkarıldı.

robot3-2-296x414

Robotların üretildiği şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından açıklama yapmış oldu. Akın, vaka anına ilişik fotoğraflarla, esprili bir dille şu paylaşımda bulunmuş oldu: “Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde sunucu ve dans gösterisi icra eden robotlarımızdan bir tanesi müziğin ritmine kapılarak sahneden düştü. Mühendislerimiz ilk müdahalesini yaptı. Sağlık durumu iyi. Bu zaman zarfında geçmiş olsun dileklerini ileten bütün halkımıza teşekkürler.”


"Yerli robot sahneden düşüp kırıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli robot sahneden düşüp kırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli robot sahneden düşüp kırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0