Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu!
Yerli araba için işletme kuruluyor. Dünyaca şöhretli danışmanlık işletmesiyle uyuşmalar imza atıldı ve İstanbul’da saklı bir büro kuruldu.

Geçtiğimiz aylarda yerli arabayı üretecek ”Babayiğitler” söylenmiş ve süreç fotoğrafı olarak başlamıştı.

Araba üretecek firmanın 2018’in ilk günlerinde kurulacağı söylenmişti. Şubat ayının ilk günlerinde de ehemmiyetli ayrıntılar ortaya çıktı.

Yerli araba işletmeyi Nisan ayı gelmeden kurulacak

Yerli arabayı üretecek 5 işletme arasında olan BMC’nin İdare Heyeti Başkanı Ethem Sancak, geçtiğimiz günlerde takıldığı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkezi’nin düzenlediği 8. Türkiye İstişare toplantısında konuştu.

‘Otomotivde Vizyonumuz Made In Turkey’

Buluşmada yerli araba hakkında pek çok ayrıntı veren Ethem Sancak, yerli arabayı üretecek olan işletmenin mart ayı bitmeden kurulacağına söyledi.

Kurulacak olan işletme, yerli arabanın planlanması, üretilmesi ve satışı dahil tüm evrelerini idareyecek.

İstanbul’da gizli ofis

Yerli araba için Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Vestel, Turkcell, BMC, Karsan ve Anadolu Grubu tarafından görevlendirilen adlar, özel bir büroda çalışmalarına başladı.

İstanbul’da bulunan büronun yeri ve ayrıntıları hakkında hiçbir bilgi verilmiyor.

İstanbul’daki büro hakkında öğrenilen tek şey ise her işletme ve müessesenin bir temsilcisinin sıkı bir çalışma içerisinde olduğu.


"Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0