Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet!

Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni yılda dar gelirli ailelere parasız internet hizmeti sunmaya hazırlanıyor. işte 300 bin kişinin yararlanacağı bedava internetin detayları!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nedeni ile başlatılan ücretsiz internet uygulaması için Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu ile birlikte yürütülen müşterek çalışmaların sonuna gelindi.

Zamanımız teknolojilerinden herkezin eşit bir biçimde yararlanmasını amaçlayan bedava internet uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek.

Ücretsiz internet hizmeti nasıl olacak?

40 milyon lira kaynak ayrılan ve Aralık ayı sonu nedeni ile hayata geçirilmesi beklenilen ücretsiz internet hizmetinden, yaklaşık olarak 300 bin vatandaş yararlanacak.

safenet

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve ya bir diğer adıyla SYDV, tarafından belirlenen fakir durumdaki vatandaşların yararlanabileceği parasız internet, güvenli internet uygulaması kapsamında aile koruma şifreli ve kotalı olacak.

Gelir düzeyinin esas değerlendirme kriteri olabileceği parasız internet uygulaması ile beraber çocukların, fena alışkanlıklar kazanılmasına sebep olan ruhsatsız internet kafelerden korunması amaçlanıyor.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder

 • Sanalyer Okuru Linked
  MUH-TE-ŞEM-SİNİZ. çok az ülkede var bedava internet. Aile bakanlığı ve devletimize sonsuz teşekkürler
  • Sanalyer Okuru Linked
   İnternet alamayacak ailenin bgisayar alabilmesi mümkün mü ?
   • Sanalyer Okuru Linked
    Bu ne biçim hizmet. 1 gbit hızlı fiberli ve akk siz olmalıydı. Hem zaten herkesin interneti var yapmasaydınız daha iyiydi. Şuan kullandığım internet bunların verdiklerinden kat kat hızlıdır. Birde internet paketim var o daha da hızlıdır. Zaten cep telefon faturası 135 tl ev interneti faturası 60 tl. Sömürüyorlar bizi bedavaya da düzgün hizmet yok.