Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni yılda dar gelirli ailelere parasız internet hizmeti sunmaya hazırlanıyor. işte 300 bin kişinin yararlanacağı bedava internetin detayları!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nedeni ile başlatılan ücretsiz internet uygulaması için Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu ile birlikte yürütülen müşterek çalışmaların sonuna gelindi.

Zamanımız teknolojilerinden herkezin eşit bir biçimde yararlanmasını amaçlayan bedava internet uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek.

Ücretsiz internet hizmeti nasıl olacak?

40 milyon lira kaynak ayrılan ve Aralık ayı sonu nedeni ile hayata geçirilmesi beklenilen ücretsiz internet hizmetinden, yaklaşık olarak 300 bin vatandaş yararlanacak.

safenet

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve ya bir diğer adıyla SYDV, tarafından belirlenen fakir durumdaki vatandaşların yararlanabileceği parasız internet, güvenli internet uygulaması kapsamında aile koruma şifreli ve kotalı olacak.

Gelir düzeyinin esas değerlendirme kriteri olabileceği parasız internet uygulaması ile beraber çocukların, fena alışkanlıklar kazanılmasına sebep olan ruhsatsız internet kafelerden korunması amaçlanıyor.


"Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0