Yeni Samsung 860 QVO SSD ile Yüksek Depolama Kapasitesine Erişilebilir Fiyatlarla Sahip Olun
Yeni Samsung 860 QVO SSD; yüksek kapasite, hızlı performans ve güvenilirliği birleştirerek daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor

SEUL, Kore - 27 Kasım 2018 - Samsung Electronics bugün, sektöre yönelik yeni SSD serisi Samsung 860 QVO SSD’yi duyurdu. Dört terabyte (TB) kapasiteye kadar ulaşan süratli, mucizevi sürat ve sağlamlığıyla öne çıkıyor. Şirketin yüksek yoğunluklu 4-bit oldukca katmanlı hücre (MLC) NAND flash mimarisini temel piyasa 860 QVO, terabyte düzeyindeki kapasiteleri uygun fiyatlarla daha fazla kişiye ulaştırıyor.

 

Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yeni 860 QVO SSD serisi hakkındaki şunları söyledi; “Günümüzde tüketiciler daha önce hiç bulunmadığı kadar oldukça sayıda yüksek çözünürlüğünde olan dosya kullanıyor, üretiyor ve saklıyor. Bunlara 4K videolar ve çok grafikli oyunlar da dâhil. Bu da depolama cihazlarında daha yüksek kapasite ve performans talebini artırıyor. Samsung şekilde terabyte düzeyinde kapasiteye sahip SSD’lerde gelişmenin öncülüğünü 860 QVO ile devam ettiriyoruz. Yeni serimiz bütün dünyada daha çok kullanıcının süratli performans ve yüksek kapasiteye ulaşmasını sağlayacak.”

Büyük boyutlu multimedya dosyalarıyla uğraşan bilgisayar kullanıcıları, günlük kullanım deneyimlerini geliştirmek için bilgisayarlarının depolama alanını artırma ihtiyacı hissediyor. Sıkça kullanılan SATA arayüzünü esas sektör 2,5 inç formundaki 860 QVO, standart dizüstü ve masaüstü bilgisayarların çoğuyla kullanılabiliyor. Yüksek kapasite ve performansı müsait fiyatlı tek bir sürücüde sunan 860 QVO, işletim sistemi ve depolama için bir SSD-HDD kombinasyonu kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Saniyede 550 MB’a (MB/s) ulaşan sıralı okuma ve 520 MB/s’ye varan sıralı yazma hızlarıyla[1] 860 QVO, Samsung’un en yeni 4-bit V-NAND ve başarısı kanıtlanan MJX kontrolcüsü sayesinde günümüzün 3-bit MLC SSD’leriyle tıpkı seviyede performans sergiliyor. Hızı artırırken yüksek performansı da uzun zaman korumuş olan Intelligent TurboWrite teknolojisi[2] de sürücüye entegre edilmiş halde.

Samsung en ülkü sağlamlığı sunmak için, nihai tüketicilerin SSD kullanım biçimlerini detaylı bir analizden geçirdi ve toplam yazılan byte (TBW) miktarını buna bakılırsa belirledi. Samsung 4 TB’lık model için üç sene sınırı olan güvence[3] veya 1440 TB yazma, 2 TB’lık model için 720 TBW ve 1 TB’lık model için ise 360 TBW sunuyor.

860 QVO tüm dünyada Aralık 2018’den itibaren, 1 TB model için 1049TL, 2 TB model için 2049TL ve 4TB model için 4199TL’den başlamış olan tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla sektöre çıkacak. Daha fazla bilgi için lütfen samsung.Com/ssd yada samsungssd.Com adreslerini ziyaret edin.

 

Kategori

Samsung 860 QVO

Arayüz

SATA 6 Gbps

Biçim

2,5 inç

Bellek Depolama

Samsung V-NAND 4-bit MLC

Kontrolcü

Samsung MJX Controller

DRAM

4 TB için 4 GB LPDDR4

2 TB için 2 GB LPDDR4

1 TB için 1 GB LPDDR4

Kapasite

4TB, 2TB, 1TB

Sıralı Okuma/Yazma Hızı

550/520 MB/s’e kadar

Rastgele Okuma/Yazma Hızı

97K/89K IOPS’a kadar

Yönetim Yazılımı

SSD yönetimi için Magician Software

Toplam Yazılan Byte

1.440TB (4TB)

720TB (2TB)

360TB (1TB)

Garanti

Üç (3) Yıl Sınırlı Garanti


"Yeni Samsung 860 QVO SSD ile Yüksek Depolama Kapasitesine Erişilebilir Fiyatlarla Sahip Olun konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Samsung 860 QVO SSD ile Yüksek Depolama Kapasitesine Erişilebilir Fiyatlarla Sahip Olun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Samsung 860 QVO SSD ile Yüksek Depolama Kapasitesine Erişilebilir Fiyatlarla Sahip Olun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0