Yeni nesil Intel işlemcilerde şaşırtan değişiklik!
Bazı yeni söylentiler, Intel‘in bir sonraki kuşak işlemcilerine yönelik yeni planlarını ortaya döküyor. Söz mevzusu işlemciler 9. Kuşak Intel Core i5, i7 ve i9.

Bu söylentilere nazaran Intel, bu işlemcilerin entegre grafik kartsız modellerini piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Söz mevzusu işlemciler, birtakım Avrupa bayilerinde görünmeye başladı.

Intel işlemcilerde entegre ekran kartı kalkabilir!

Intel, işlemcilerinde basit ve işlevselliğe yönelik entegre ekran kartlarına yer vermekteydi. Bu ekran kartları yüksek performanstan ziyade normal bilgisayar kullanımı, pratik işlemler ve temel oyunlar için yeterli bir seviyede performans sunabiliyor. Ancak bundan sonrasında çıkacak Intel işlemcilerde bu entegre kartlara yer verilmeyebilir.

İşlemci kalıbının aynı olmasından ötürü, yeni nesillerde sırf GPU bölgesi deaktif edilebilmekte. Ayrıca bununla birlikte GPU sahasında sorun çıkmış yongaları, Intel’in piyasası deaktif edip kullanma şansı olacak. Intel’in GPU bölgesi olmadan yeni yonga kalıbı basması, biraz düşük belki olduğundan, bunu değerlendireceklerini düşünmek düzgüsel.

Bu işlemcilerin, harici monitör kartı kullanacak aktörleri hedeflediğini söylersek yanlış olmaz. Şirketin bu işlemcileri sık olarak kullanıp kullanmayacağı da bilinmiyor. Intel tarafınca, bu söylentilere mukabil herhangi bir cevap gelmedi.


"Yeni nesil Intel işlemcilerde şaşırtan değişiklik! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni nesil Intel işlemcilerde şaşırtan değişiklik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni nesil Intel işlemcilerde şaşırtan değişiklik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0