Yeni iPhone fiyatları netleşiyor!
Önemli bir analist, Apple’ın ikinci nesil iPhone X‘u ve yeni çıkması beklenen iPhone X Plus’ı hakkındaki mühim bir izahat yapmış oldu. Analiste göre yeni iPhone fiyatları, iPhone X için 899, iPhone X Plus için ise 999 dolar olacak.

Önemli bir analist, Apple’ın ikinci kuşak iPhone X‘u ve yeni çıkması beklenen iPhone X Plus’ı ile alakalı mühim bir açıklama yapmış oldu. Analiste bakılırsa yeni iPhone tutarları, iPhone X için 899, iPhone X Plus için ise 999 dolar olacak.

“iPhone X, sınırlı başarı yaşadı.”

RBC Capital Markets analisti Amit Daryanani, var iPhone X’un 999 dolar fiyat etiketiyle “sınırı olan başarı” yaşadığını ve taban fiyatının 100 dolar düşmesinin modelin satışlarını canlandırabileceğine inandığını söyledi.

Söylentilere nazaran iPhone X Plus şekilde isimlendirilen altı.5 inçlik model ise 999 dolar şekilde fiyatlandırılacak.

Bu, bir analistin öngörüsü olmakla beraber, bir dizi tedarik zinciri tutanağının dediği gibi, iPhone X satışlarının önemli ölçüde yavaşlaması niteliğinde bu strateji anlamlı olabilmekte. Apple’ın Nisan ayı sonu ya da Mayıs ayı başında piyasaya sürülecek olan tutanağına kadar bunlardan güvenilir olamayız.

IPhone X, Apple’ın son çeyrekte 88.3 milyar dolarlık üstün dereceli kıran geliri için mühim bir katkı sağladı. Bu momentumun mevcut çeyreğe taşınıp taşınmadığı ise raporlarda belirgin olacak.

Yeni iPhone tutarları iyi mi olacak?
Daryanani’nin inceleme notunda yer alan sıradaki iPhone fiyatlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz:

  • 6.5-inç iPhone X Plus: 999 dolar
  • 5.8-inç ikinci nesi iPhone X: 899 dolar
  • 6.1-inç LCD iPhone X: 799 dolar
  • iPhone 8 ve iPhone 8 Plus: 549 ve 669 dolar
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus: 449 ve 569 dolar
  • iPhone SE: 349 dolar

Apple’ın gelecek iPhone fiyatlarını her zamanki gibi Eylül ayında açıklaması bekleniyor.


"Yeni iPhone fiyatları netleşiyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni iPhone fiyatları netleşiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iPhone fiyatları netleşiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0