Yeni Instagram güncellemesi bizlere neler sunacak?
Facebook Geliştirici Konferansı’nda bomba gibi yeni özellikler duyurulmaya devam ediyor. Yeni Instagram güncellemesi, GoPro ve Spotify yardımıyla kullanıcılara değişik bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

Yayınlanacak güncelleme ile birlikte, oldukça çok özellik kullanıcılara sunulacak.Bu özelliklerle Instagram, rakiplerini geride bırakacak benzer biçimde duruyor. Gelin daima beraber, yeni Instagram güncellemesi ile gelen yenilikleri yakından tanıyalım.

Yeni Instagram güncellemesi ile istikbal yenilikler
1 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Facebook Geliştirici Konferansı’nda Mark Zuckerberg, Facebook çatısı altındaki pek oldukça uygulama için, yeni nitelikleri duyurdu.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar, bundan sonra birden çok tatbik içerisinden doğrudan şekilde hikaye paylaşımı yapabilecek. Spotify ve GoPro ile anlaşan Instagram, doğrudan etkileşim imkanını kullanıcılara sunacak.

GoPro ve Spotify uygulamalarından direkt Instagram’a paylaşım yapabileceksiniz. Spotify kullanıcıları, dinledikleri şarkıları Instagram hikayeleri üzerinden paylaşabilecekler. Ayrıca doğrudan mesajlar üzerinden de şarkıları paylaşabileceksiniz. Henüz oldukca detaylanmamış olsa da, gelecekte güncellemelerle beraber oynatma listeleri ve müzisyen paylaşımları şeklinde etken paylaşımlar Instagram’da göreceğiz.

GoPro kısmına baktığımızda ise, bundan böyle kullanıcılar çektikleri videoyu kolaylıkla hikayeler üzerinden paylaşabilecek. Buna ek olarak, bazı yeniliklerin de geleceğini söylebiliriz. Bu yenilikler dikey kırpma, yatay kırpma, geniş açı ve mükemmel açı şekilde karşımıza çıkacak.

Önümüzdeki devirde Instagram’da göreceğimiz yenilikler, Instagram hikayeleri için meydana getirilen paylaşımları daha da basit bir hale getirecek. Bununla beraber uygulama, kullanıcıları için en kısa yoldan paylaşmaları için düzenlemeler yapacak şeklinde duruyor.

Kısacası, GoPro üzerinden bir resim veya video seçin. Ardından seçtiğiniz fotoğraf veya videoyu paylaş deyin. Paylaş dedikten sonrasında da düzenleyin. Son olarak, Instagram hikayeler yahut Instagram doğrudan ileti üzerinden paylaşabilirsiniz.Görüntülü arama özelliği de istikbal!
Instagram için ortaya çıkan yenilikler içinde, görüntülü arama ayrıcalığı ve yeni kamera efektleri de yer alıyor. Aşağıda paylaştığımız Tweet’te, Instagram’a istikbal görüntülü görüşme özelliğinden bir kareyi görebiliyorsunuz.

Özellikle Instagram’ın doğrudan mesaj kısmının, neredeyse WhatsApp seviyesinde kabiliyetli olacağını ve pek oldukça uygulamayla anlaşılarak, genel Instagram yeteneklerinin gelişeceğini söyleyebiliriz.

Güncellemeler için hemen hemen bir tarih verilmedi, fakat gelecek aylarda bu güncellemelerin az az kullanıcılara dağıtılması umut ediliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)



Disqus Yorumları