Yeni 5 TL'lik banknot kullanıma girdi! işte detaylar
Yeni 5 TL'lik banknot kullanıma girdi! işte detaylar
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yeni 5 TL banknotların bugün tedavüle girdiğini açıkladı. Yeni banknotlar, Başkan Yardımcısı Taha Çakmak'ın imzasını taşıyor.

Yeni 5 TL'lik banknot kullanıma girdi! işte detaylar

Merkez Bankası yeni 5 TL'lik banknotları kullanıma soktu.  Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, E9 Emisyon Grubu VI. tertip 5 TL banknotların bugünden itibaren tedavüle verileceği bildirdi.

Merkez Bankası'nın internet sitesinde yer alan bilgilendirmeye göre, E9 Emisyon Grubu VI. tertip 5 TL'lik banknotlarda imzalar Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Başkan Yardımcısı Taha Çakmak’a ait olacak.

5 tl banknot

Söz konusu banknotlarda değişen çok bir şey yok diyebiliriz. Zira yeni banknotlarda yeni imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II., III., IV. ve V tertipleriyle tamamen aynı özellikleri taşıyor. Banknotların tüm tertipleri ise birlikte tedavül edilecek.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklama ise şu şekilde: "1211 sayılı Kanun’un Bankamıza verdiği yetkiye dayanarak, E9 Emisyon Grubu VI. tertip 5 TL banknotlar 28 Mart 2022 tarihinden itibaren tedavüle verilecektir. Halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II., III., IV. ve V. tertip 5 TL banknotlara kıyasla, VI. tertip 5 TL banknotlardaki imzalar Başkan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile birlikte Başkan Yardımcısı Taha Çakmak’a ait olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir." ifadeleri kullanıldı. Siz yeni banknotlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları