Yasal Boyutu Olan Hukuki Davalar
Boşanma davası ile ayrılık kararının birbirinden net bir şekilde ayrılması gerekmektedir. Hâkimin vereceği ayrılık kararı ile taraflar boşanmayacak ancak ayrı yaşamaya başlayacaktır.

Kişilere yeni bir hayatın kapılarını aralayan boşanma davalarında hukuk bilgisi ve hakların yeteri kadar savunulabilmesi için deneyimli bir avukatın yol gösterici olması tercih edilmelidir. Duruma uygun olarak hazırlanacak resmi içerikli bir dilekçe pek sorunun hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasını sağlayacaktır. Ankara boşanma avukatı taleplerinizde şirketimizin verdiği hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Günümüzde tarafların anlaşması ile sonlandırılabilen evlilik birliği hukuki davalar içinde stresi en yüksek olan dava çeşididir. Başlangıç aşamasından süreç sonunda verilen kararların uygulanmasına kadar pek çok aşamada hukuki donanıma sahip bir avukatın yönlendirmesi ile sorunlar kısa sürede çözüme kavuşabilecektir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında kayıpların en aza indirilmesi ve sürecin hasarsız bir şekilde sonlandırılması başarıl bir avukat sayesinde gerçekleşebilecektir.

avukat

Kararınızı Tekrar Gözden Geçirin

Boşanma kararını alan tarafın yeniden düşünmesi belki de davanın açılmamasını sağlayabilir. Karar eşler tarafından ortak olarak alınsa bile psikolojik açıdan zor bir sürecin yaşanacağı da ortadadır. Bu nedenle kararını netleştiren taraflar gelecek yaşamlarının şekillenmesi konusunda da ortak kararlar almalıdır.

  • Çocuğun velayeti,
  • Maddi kazanımların paylaşımı,
  • Nafaka talebi ve
  • Tazminat rakamında anlaşan taraflar kolay bir şekilde evliliklerini bitirebilirler. Kararın net bir şekilde verilmiş olması tarafların önüne çıkacak engellerde de başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Yapılması gerekenler listesini Ankara anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde yapmanız herhangi bir konuda yanlış karar almanızı engelleyecek önemli bir faktör olacaktır. Yaşanacak iyi bir boşanma süreci çekişmeli bir evliliğin sürdürülmesinden daha fazla yarar sağlayacaktır. Her hukuki işlemde olduğu gibi bu davada da kendinizi temsil edebilirsiniz. Avukatınız olmadan dava sürecini takip edebilirsiniz. Ancak hukuki prosedürler karışık ve yeri geldiğinde de yoruma açıktır. Adliye iç işleyişine hâkim olmayan bir kişi hukuki davaların daha fazla zora girmesine neden olabilmektedir. Davanızın aleyhinize sonuçlanması veya reddedilmesi siz hem zaman hem de maddi açıdan zarar verecektir. İyi bir araştırma yaparak en doğru avukatı seçmeniz ve bu yolda beraber ilerlemeniz en doğru kararı almanız anlamına gelmektedir. Aile Hukuku konusunda aktif olarak görev yapan avukatlarımız eşliğinde yaşadığınız sürecin en ideal seviyede devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Hayatınızın en zor dönemlerden birini geçirirken sizi başarıyla temsil edecek ve her aşamada bilgilendirecek bir avukat eşliğinde sonuca istediğiniz şekilde varmanız da kolaylaşacaktır. Mesleki açıdan deneyime sahip bir avukat bu yolda arkadaşınız olacak ve her konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Talepleriniz konusunda olabilecekleri dışarıdan bakan bir gözle gören avukatınız yapacağı doğru tespitler ile sizin rahat bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır. İlişkinizi ve ruh durumunuzu net bir şekilde gözlemleyecek olan avukatınız bu yolda sizin yanınızdan ayrılmayan bir ortak görevi görecektir. Dava aşamaları hakkında bilgi sahibi olabilir ve gerekli gördüğünüzde davada yer almayarak sizi avukatınızın temsil etmesini sağlayabilirsiniz. Avukatınız asla sizin yerinize karar vermez. Alternatiflerinizi tek tek önünüze sunarak sizin karar vermenizi bekler ve kararınıza da saygı gösterir. 

Ankara çekişmeli boşanma avukatı olarak vereceğimiz hizmetler kapsamında nafakadan velayete, tazminattan mal paylaşımına kadar her aşamada mağdur olmanıza izin vermez ve haklarınızı sonuna kadar savunuruz. Boşanma davası ile ayrılık kararının birbirinden net bir şekilde ayrılması gerekmektedir. Hâkimin vereceği ayrılık kararı ile taraflar boşanmayacak ancak ayrı yaşamaya başlayacaktır. Bu süreç aile birliğinin devamlılığının sağlanması açısından önemli bir fırsat olarak görülmektedir. Ayrılık kararı yasal sonuçtan öte boşanma öncesine psikolojik bir hazırlık sağlamak amacıyla verilmektedir. Bu süreç içinde bir kez daha düşünme fırsatı edinen çiftler ortak bir noktada buluşamazsa boşanma kararı verilebilir.

Detaylı bilgiler için; http://unal-unal.av.tr/ankara-bosanma-avukati/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.


"Yasal Boyutu Olan Hukuki Davalar konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yasal Boyutu Olan Hukuki Davalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yasal Boyutu Olan Hukuki Davalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0