Kedi maması kedi dostlarımızın yaşlarına ve ırklarına göre üretilmektedir.
Yaş ve Irklarına Göre Değişiklik Gösteren Kedi Mamaları
224
okunma

Kedi maması kedi dostlarımızın yaşlarına ve ırklarına göre üretilmektedir. Yavru kediler ile yetişkin kedilerin sindirim sistemi farklıdır. Bundan dolayı aynı mamayı tüketmeleri önerilmez. Irklara göre de kedi maması çeşitleri farklıdır. Bazı kedilerin tüyleri ve sindirim sistemi mensup oldukları ırk sebebi ile farklıdır. Bu sebeple de özel olan mamalar arasından mama seçimi yapılması önemlidir. Kedinizin cinsine en uygun kedi mamasını seçmek için yaş mama ya da kuru mama çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kedi maması kapsamında kedinizin ana beslenme biçimi ağız ve diş sağlığını bozmamak için kuru mama olmalıdır. Haftada iki ya da üç kez yaş mama tüketmesi yeterli olacaktır. Yaş mamalar kedi dostlarımızın en sevdiği besinlerin başında gelir. Sitemiz üzerinden kedi dostunuzun severek tüketeceği, uzun yıllar sizinle arkadaşlık etmesini sağlayacak en sağlıklı besinler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Kedi Maması Çeşitleri 

Kedi maması çeşitleri kuru mama ve yaş mama olarak ikiye ayrılır. Bir de ödül mamaları bulunmaktadır. Kedinize kuru mama ve yaş mamayı eş zamanlı olarak verirseniz kediniz her zaman yaş mamayı tercih edecektir. Ancak yaş mama kedinizin sağlığı için özellikle ağız ve diş sağlığı için sakıncalıdır. Bundan dolayı bu mamaları haftanın belirli günleri vermeniz yeterli olacaktır. Islak mamalar için sizlere her zaman besin değerleri yüksek ve kedinizin sağlığını destekleyecek mamaları sunmaktan mutluluk duyarız. Kediniz için ideal beslenme planını öğrenmek için mutlaka veterinerinizden destek almayı unutmayın. Bazı kedilerin kilo problemi olduğu için tahılsız mamalar en ideali olacaktır. Bazı kediler için ise kısır kedi mamaları seçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kedilerin ırklarına özel mama çeşitleri için de Evcilal olarak en kaliteli mamaları en uygun fiyatlara sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.  

Kedi Maması Fiyatları 

Kedi maması fiyatları satın alacağınız kedi mamasının özelliklerine ve kalitesine göre değişmektedir. Evcilal olarak sizler için her zaman en kaliteli mama çeşitlerini maksimum uygun fiyatlarla ve Evcilal güvencesinde sunmaktan mutluluk duymaktayız. Sitemiz üzerinden hem yaş mama, hem de kuru mama çeşitlerini orijinal garantisi, iade ve değişim hizmetleri ile sunmaktan mutluluk duyarız.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları