Xiaomi’den Android Pie sürprizi!
Android Pie, kısa bir süre ilkin, yardımcı sağlayan ilk parti cihazlar için kullanıma sunuldu. Bugün ise, Xiaomi Android Pie için kullanıcılarını test programına davet ettiğini duyurdu.

Xiaomi cephesinden yapılan açıklamada, Mi MIX 2S kullanıcılarının Android P beta programına katılabilecekleri belirtildi. Mi MIX 2S, Android Pie’ın bütün yeniliklerinden faydalanabilecek. Fakat, şimdilik sadece MIUI Global ROM sürümüne haiz olan kullanıcılar beta sürüme başvurabilecek. Beta programına katılmak dileyen kullanıcıların, 9 Ağustos geçmişine kadar son başvurularını yapmaları gerekiyor.

Android Pie ile gelen yenilikler

Android Pie ile beraber yapay zekanın da sayeinde akıllı telefonunuz daha zeki, daha basit ve kullanıcılar için daha kişiselleştirilmiş bir tecrübe sunulur. Yeni özellikler arasında ekran çıkıntıları için dahili yardımcı, yenilenen Hızlı Ayarlar paneli bulunuyor. Yeni bildirim özellikleri, bildirimlerdeki mesajlara yanıtlama ve zeki yanıtlar da dikkat çekiyor.

Parmak izi doğrulama için güçlendirilmiş kullanıcı arayüzü, gizlilik geliştirmeleri, uygulamaların geri planda yaptıklarının yönetimi de yenilikler içinde.

Adaptif Batarya ve Adaptif Parlaklık ve Uygulama Aksiyonları ile Uygulama Dilimleri de yeniden kullanıcıların deneyimini oldukça daha ileri seviyeye taşıyacak. Dijital Sağlık nitelikleri ise cihazınızla ne kadar zaman harcadığınızı yönetmeniz noktasında yardımcı olacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları