Xiaomi Mi 8 kamerası ile öne çıkacak!
Xiaomi Mi 8 sahiplerine müjdeli bir haberimiz var. Bugünkü gelişmeye gore Xiaomi, Mi 8 serisi için Android Pie tabanlı MIUI 10 güncellemesini yayınlamaya başlandı. Yeni güncelleme ile beraber Xiaomi Mi 8 kamerası bundan böyle daha yetenekli bir duruma getirildi.

Xiaomi Mi 8 kamerası artık daha yetenekli!

Daha önceden Android 8.1 Oreo tabanlı MIUI 10 sürümünü Mi 8 kullanıcıları ile buluşturan teknoloji devi, şimdi ise 2.1 GB boyutundaki Android 9 Pie tabanlı bu güncelleme ile MIUI 10 arayüzünü dağıtmaya başlanıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Xiaomi Mi 8 kamerası için iki büyük yenilik sunan teknoloji devi, kamera deneyimini en üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.

Android 9.0 Pie tabanlı güncelleme ile kullanıcılara sunulan yeniliklere şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, Xiaomi Mi 8 kamerasındaki en büyük değişiklik 960 fps video kayıt desteği olarak karşımıza çıkıyor.

xiaomi-mi-8-prospeakers

Daha önce maksimum 240 fps video kaydı yapabilen Mi 8, artık öteki amiral gemileri gibi 960 fps video kaydı gerçekleştirerek süper ağır çekim videolar sunabiliyor.

Mi 8 kamerası için kullanıma sunulan ikinci önemli yenilik ise süper gece çekimi. Xiaomi Mi Mix 3 ile kullanıcılara direkt sunulan bu hususiyet, şimdi ise Mi 8 serisi için kullanıma sunulmuş durumda.

Bu moddan özetlemek gerekirse bahsedecek olursak, süper gece modu ile çekim yapıldığında 8 fotoğraf çekiliyor. Daha hemen sonra ise en iyi renk kıymetine sahip olanlar birleştirilerek kullanıcıya en iyi fotoğrafın sunulması sağlanıyor.

MIUI 10 özellikleri neler?

MIUI 10, yapay zeka teknolojisi sebebi ile en büyük güncellemelerden birisi. Bu teknoloji yardımıyla derin öğrenme kullanılarak uygulamaların yükleme süresi, tatbik kullanım davranışları odaklı şekilde düşürülüyor.

Ek şekilde, tek kamera ile bokeh tesiri Xiaomi Mi 5 ve Xiaomi Mi Note 2 benzer biçimde modellere de getirilebiliyor. Ayrıca yeni sürüş modu, akıllı ev aygıtları yöneticisi ve diğer yeniliklerle Xiaomi parlak zeka telefon kullanıcıları için önemli geliştirmeler sağlanıyor.

Xiaomi Mi 8 Resimleri

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları