Windows 10 Update Problemleri ve Çözümler
Windows kullanıcıları genel olarak güncellemelerden canları sıkılıyor ve nasıl bir çözüm üretebileceğini tam olarak çözümleyemeyebiliyor. Windows’un 10’dan önceki sürümlerinde Windows güncelleme kapatma işlemi kolaylıkla yapılabiliyorken Windows 10 ile birlikte güncelleştirmeleri kapatmak için farklı metotlar uygulanması gerekebilir.

Windows 10 ‘da ayarlardan güncelleştirmeleri erteleyebiliyoruz ama bu er yada geç sonu güncelleştirmelerin tamamlanmasıyla sonuçlanıyor.

Güncelleştirmeler Can Sıkıyor!

Windows güncelleştirmeleri bazen insanın canını sıkabiliyor. Güncelleştirmeye sizi zorunlu kılması, internet hızınızı belirli bir süre yavaşlıklara neden olup, bilgisayarınızda aşırı derecede işlemci, ram ve hard disk kullanımına neden olabilir.

Ayrıca güncelleştirmeler tamamlanabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmekte. Bu durumlarda bazı hatalardan kaynaklı güncelleştirmelerin tamamlanamaması ve update geri alınması durumları da söz konusu.

Windows 10 Güncelleştirmeleri Sonrası Bilgisayarınız Yavaşlar

Özellikle Windows 10 güncelleştirmeleri ile beraber gelen yeni özellikler neticesinde bilgisayarınızda aşırı derecede bir kasma yaşayabilirsiniz. Windows 10 ‘da güvenlik merkezinde ki yenilikler, yeni görünüm stilleri, yüksek güvenlik için getirilen birçok uygulama bilgisayarınızı gözle görünür bir şekilde performansını etkiliyor.

Ben bilgisayarıma SSD disk taktıktan sonra güncelleme yaptım ama performans gerçekten baya bir hissettirdi. Performans düşüklüğü nedeni ile güncelleştirme yapmamak sizin elinizde olan bir şey. Bu nedenle Windows Güncelleştirmelerini kapatmanız gerekecektir bunun için Windows 10 ‘da Arama bölümüne “hizmetler” yazarak açılan pencereden “Windows update” bölümünü bulup sağ tıklayarak “durdur” seçeneğini seçeceğiz.

Daha sonra sağ tıklayarak özellikler sekmesine tıklayarak başlangıç türü bölümünden “devre dışı” seçeneğini seçerek kaydedeceğiz. Böylelikle güncelleştirmeler en azından bir süre de olsa devre dışı bırakılabilir. Eğer güncelleştirmeleri komple silmek istiyorsak o zaman ise çalıştır bölümüne gelerek cmd yazıp çıkan şeye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçeceğiz.

Bu noktadan sonra yapmamız gereken şey;

sc delete wuauserv

bu komutu yazıp enterlamak olacaktır. Bu noktadan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemin tamamlanmasına bakınız. Kontrol etmek için ise arama bölümüne gelip “Windows update” yazıp güncelleştirmeleri denetle seçeneğini kullanmak olacaktır. Silme işlemini başarılı ise “bir hata ile karşılaşıldı” gibisine bir uyarı verip hata vermesi gerekir.

İşlemler bu kadar basit. Bu noktadan sonra güncelleştirme problemlerinden kurtulmuş olursunuz.

Kaynak: https://www.kilavuzyazilim.com


"Windows 10 Update Problemleri ve Çözümler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows 10 Update Problemleri ve Çözümler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Update Problemleri ve Çözümler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0