WhatsApp’tan hızlı ödeme özelliği!
WhatsApp, yakın bir zamanda kullanıcılarına arka ödemeler hususi durumunu kullanıma sundu. Sunulan bu özellik, sınırlı işlevselliğe haiz olsa da kontrol edilip, gelişmeye devam ediyor.

Hatta kısa sürede, şirket bu konuya kökten el attı. Ayrıca WhatsApp test programı ile, gelmesi olası özellikleri deneyimleyip, sizlere sunuyoruz. Artık WhatsApp’a QR Kodunu kullanarak ödeme yapma ayrıcalığı geldi.

WhatsApp QR kod ödeme özelliği ve bilgileri
Bu yeni özellik yardımıyla kullanıcılar, QR kodu ile ödeme yapabilir bir hale gelecek. Özelliği kullanımı için ancak QR kodu okutması yeterli olacak. QR kod ödeme şu lahza için Android kontrol kullanıcılarına sürüldü. Bu niteliği deneyimlemek için 2.18.93 sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Özelliği kullanımı için WhatsApp’ta bulunan 3 noktaya tıklayın. Buradan ödemeler seçeneğine gidin. Ardından iki alternatif karşınıza çıkacak. Bunlardan bir tanesi UPI ID, diğeri de QR kod seçeneği olacak. QR kod ödeme seçeneğini kullanmak için tıklamanız yeterli olacak. Tıkladıktan sonra, sizi kod tarama sayfasına yönlendirecek. Sonrasında da UPI ID ile doğrulaması tarafından takip edilen tutarı girin ve ödemenizi gerçekleştirin. Son olarak, kendi QR kodunuzu yeniden ödemeler kısmından görebileceksiniz.


"WhatsApp’tan hızlı ödeme özelliği! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp’tan hızlı ödeme özelliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp’tan hızlı ödeme özelliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0