WhatsApp Business uygulaması, masaüstüne ve web uygulamalarına müşteri hizmeti özellikleri ekledi
Bir yıl önce, Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, küçük işletme müşterilerini hedefleyen bağımsız uygulamasını resmen tanıttı.

 Şirket, bugün WhatsApp Business uygulamasının 5 milyon ticari müşteriye ulaştığını belirtti. Ve şimdi, daha önce yalnızca mobil cihazlarda bulunan en popüler özelliklerin birçoğunu taşıyarak, uygulamanın masaüstünde ve web'de kullanımını kolaylaştırıyor.

Bunlar arasında sohbetleri organize etmek ve filtrelemek, ayrıca müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermek için araçlar var.

Hızlı Yanıtlar, bu ikinci özellik olarak adlandırıldığında, işletmelerin önceden yazılmış yanıtları olan müşterilerin genel sorularına yanıt vermesini sağlar. Bu, Facebook'un birkaç yıl önce başlattığı ve ardından Facebook Sayfaları olan işletme sahiplerinin, konserve mesajları olan müşterilere yanıt vermesini sağlayan “Kayıtlı Yanıtlar” olarak adlandırılan bir özelliğe benzer.

WhatsApp Business'ta hızlı cevapları klavyenizdeki “/” düğmesine basarak tetikleyebilirsiniz.

Bu özellik, müşteri ticari hesaba puan verdiğinde tetiklenen otomatik karşılama mesajları veya yeni sorulara hemen cevap veremediğiniz zamanlar için planlanabilecek "uzakta" mesajlar gibi diğer bazı müşteri hizmetleri özelliklerine katılır.

Artık web ve masaüstü kullanıcılarına yayılan diğer iki özellik etiket ve sohbet listesi filtreleridir.

İlki, etiketleri kullanarak kişileri düzenlemenizi sağlar ve ikincisi, sohbet listelerini okunmamış mesajlar, gruplar veya yayın listeleri gibi kategorilere göre filtrelemenize olanak tanır. Hızlı Yanıtlar gibi bunlar da daha önce mobil cihazlarda mevcuttu.

Şirketin açıkladığı fikir, bilgisayarlarından çalışan işletme sahiplerini kolaylaştırmak, fatura gönderiyor, randevu alıyor ve müşteri taleplerine cevap veriyor. Bu tür temel müşteri hizmetleri özelliklerini kullanmak için telefonlarını açmak zorunda kalmamalılar.

WhatsApp: Yeni web ve masaüstü özellikleri bugün yayında.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları