VPN nasıl ayarlanır
Sanal bir özel ağdan en iyi şekilde nasıl bağlanılır? VPN nasıl kurulur?

Bir VPN veya Sanal Özel Ağ, bir uzak bilgisayarı veya diğer aygıtları bir sunucuya bağlamak için güvenli bir yöntemdir.

Bir VPN ile IP adresine dayalı erişimi sınırlayan neredeyse herhangi bir web sitesinin engelini kaldırabilir ve istediğiniz zaman en sevdiğiniz sitelere ulaşmak için filtreleri atlayabilirsiniz. Bu, kamu Wi-Fi erişim noktalarının kısıtlı olması veya işyerindeki YouTube'da videolar oynatılmasını izlemek için ideal kılar (ancak patronunuza bizim fikrimiz olduğunu söyleme).

Bu kılavuzda öncelikle ihtiyaçlarınız için en iyi VPN'leri göstereceğiz, sonra bunları nasıl ayarlayacağınız ve iyi çalışıp çalışmadığınızı göstereceğiz.

En Ucuz VPN

96b215d36f9067e7cc74a7b0b2aeea8d-650-80

Hotspot Shield

Bütçe olarak en iyisi

+ Düşük fiyat

+ Mükemmel indirme hızları

- Az sayıda sunucu konumu

- Sınırlı yapılandırma seçenekleri

Bu VPN hizmeti, ABD, İngiltere, Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Rusya, Türkiye ve Meksika dahil olmak üzere 20 konumdan bir seçim sunar ve beş cihaza kadar destek verir

Para için harika bir değer sunan bir VPN arıyorsanız, AchorFree'nin Hotspot Kalkanı mükemmel bir seçimdir. Yılda 25 $ (£ 20, AU $ 33), ya da bir defaya mahsus olmak üzere $ 84 (£ 65, 120 $) ücret ödeyebilirsiniz.

Gizlilik açısından bu VPN, IP adresinizi ve DNS'inizi gizleyerek kimliğinizi tamamen güvende tutacaktır.

VPN hizmeti, ABD, İngiltere, Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Rusya, Türkiye ve Meksika dahil olmak üzere 20 konumdan bir seçim sunar ve beş cihaza kadar destek verir.

VPN'nin reklam destekli bir versiyonu da var.

Çevrimiçi güvenlik için en iyi VPN

XimhmfspAEdAxBmzqdgAuZ-650-80

NordVPN

Kendinizi çevrimiçi olarak güvende tutun

+ Isteğe bağlı VPN over Tor

+ En fazla 6 cihaz

- Aynı sunucuya aynı protokolle birden fazla aygıt bağlanılamıyor

NordVPN, 52 ülkede 685 sunucu, 2048 bit şifreleme, standart olarak 6 cihaz desteği, güçlü DNS kaçak koruması, otomatik Kill Switch, kullanışlı güvenlik ekstraları, isteğe bağlı özel IP adresleri ve Bitcoin, PayPal ve kredi kartları.

Bu, çevrimiçi olduğunuzda kimliğinizin korunduğundan oldukça eminsiniz demektir. En iyisi, bu güvenlik önlemleri internet hızınızı da fazla etkilemez.

İnternet hızı için en iyi VPN

YcKVbYzZUJXrZf7GTFL49j-650-80

PureVPN

İnternet hızınızı arttırın

+ Çok sayıda sunucu seçeneği

+ İki yıllık plan

- Ücretsiz deneme yok

- Başarısız DNS sızıntısı kontrolü

Bağlantınızı başka bir sunucu üzerinden yönlendiriyorsanız, bir VPN kullanmak internet hızınızı etkiler, ancak her zaman böyle olması gerekmez.

PureVPN hizmetini kullanarak testlerdeki gecikme süresini% 5 arttırırken, yükleme hızı arttı ve indirmeler% 80 oranında arttı.

VPN kontrol listesi

SSL kullanan basit bir tarayıcı tabanlı VPN'den daha karmaşık sistemlere kadar, her ihtiyaç için bir VPN bulunur. Karar verme sürecine yardımcı olması için bu kontrol listesini kullanın:

1. Gerekli VPN özelliklerini değerlendirmek için bir veri denetimi yapın

Bir VPN kullanarak kimin kiminle bağlanacağını ve hangi tür verileri değiş tokuş yapacaklarını anlamak önemlidir. Bu, işletmenizi kullanmanız için doğru VPN protokolüne yönlendirir.

2. İşletmeniz şu anda ne tür internet bağlantısına sahip?

VPN'ler büyük miktarda bant genişliği kolayca kullanabilir, bu nedenle işletme bağlantınızın bu ek trafikle başa çıkabildiğinden emin olun. Ve her bağlantı kurulduğunda yeni bir VPN kurmamak için statik IP adreslerine ihtiyacınız olacağını da unutma.

3. Bir VPN'in bakımı, güvenli kalmasını sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

VPN bağlantısının güvenlik yönlerine odaklanmak önemlidir. Bir VPN, bir güvenlik duvarı önünde veya arkasında olabilir, güvenlik önemlidir. Antivirüs yazılımı yerinde ve güncel olmalıdır.

4. Genel Wi-Fi ve VPN'ler nasıl kullanılır?

İşiniz kamu Wi-Fi kullanırken iş gücünü güvenli bir şekilde birbirine bağlamak isterse, HotSpot VPN ve WiTopia dahil olmak üzere birçok uygulama ile mümkündür.

5. Herhangi bir VPN istemcisinin güvenli olduğundan emin olun

VPN, başka bir aygıta veya sunucuya bağlantı kurmak için kendi istemcisini kullanır. Kullanıcı kimliği ve parolası, elbette çalınabilen bu cihazlarda saklanacaktır. Aygıt çalınmışsa VPN istemcisini yetkisiz kişilerin kullanmasını önlemek için kişisel bir güvenlik duvarını veya bilgisayarın BIOS'undaki bir parolayı kullanın.

İş iletişimi sağlayıcısı Vtesse Networks'teki servis geliştirme müdürü Steve Roberts, "Bir VPN kurarken organizasyonlar, sağlayıcılarının, yönetişim ve veri koruma yükümlülükleri için gerekli olabilecek ISO 27001 gibi temel güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmalılar.

Diyerek şöyle devam etti: "PCI sertifikaları için de bu kesinlikle doğru; kuruluş kredi kartı bilgilerini kullanıyorsa, bu düzenlemeleri gerçekleştirirken kısa düşmesi göze alamaz."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları