VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir!
Türkiye Bilişim Derneği Başkanı ilker Tabakçı`nın yapmış olduğu açıklamada VPN ile FETÖ arasındaki bağdan bahsedildi. VPN kullanmanın, sizi bu suçluların iş birlikçisi durumuna düşürme ihtimalinin bulunduğu söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan olaylardan dolayı; ülke bütünlüğünü korumak, halkı galeyana getirmemek ve asparagas haberleri engellemek için Facebook, Twitter ve WhatsApp bu gibi sitelere erişim kısa süreli engellenmişti. DNS'in dahi fayda etmediği bu engel lakin VPN kullanarak aşılabiliyordu. ancak VPN kullanmanın bir takım sakıncalarının bulunduğu ülkemiz Bilişim Derneği Başkanı ilker Tabakçı'nın yapmış bulunduğu açıklama ile gündeme geldi.

AA'ya konuşan ilker Tabakçı; "FETÖ'ye mensup insanlar YouTube’nun yasaklandığı yıllarda bile VPN üstünden giriş yapıp Türkiye’de oldukları durumda kendilerini Amerika’da, ingiltere’de ya da Almanya’da bu gibi göstererek söz konusu sitelere erişim sağlayıp konulan yasakları ihlal ettiler. Bu program telefonların yanı sıra iPad ve bilgisayarlara da kurulabilen bir programdır. Devletimiz bunların önüne geçmek için her türlü önlemi alıyordur. benzeri yazılımlardan irak durmak gerek. VPN kullanmanın bizi bu suçluların iş birlikçisi durumuna düşürme ihtimali de olmaktadır." biçiminde konuştu.

1478520929_pagebylocku-desifre-eden-mit-darbe-girisimini-neden-haber-alamadi060022185

Bu açıklamadan VPN ile yasakları ihlal etmenin bir yaptırımı olabildiği çıkıyor. Sanal ağ ile başka yerlerden VPN yardımı ile internete bağlanmanın sizi FETÖ iş birlikçisi durumuna nasıl düşüreceği henüz bilinmiyor. lakin memleketimizde söz konusu Facebook, Twitter ve WhatsApp bunun gibi sitelere şu an DNS bile kullanılmadan ulaşılabiliyor.


"VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0