Volvo başka çare bulamadı
Volvo, 2018`te Londra`da trafiğe çıkacak 100 adet otonom otomobilini, normal otomobillerden ayırt edilemeyecek biçimde kamufle edecek. Peki sebep?

Kendinizi trafikte hayal edin ve derhal yanınızda veya arkanızda bir sürücüsüz otomobili fark ettiğinizi düşünün.

Bu robotik otomobili sorunsuz mı bırakırsınız yoksa onun sınırlarını merak edip neler yapabileceğini görmek için trafikte sıkıştırmaya mı kalkarsınız?

Şeytanın aklına gelmeyecek senaryoları düşünmek zorundasınız

Siz aracı sorunsuzca bırakmayı tercih edebilirsiniz fakat emin olun bu soruya ikinci cevabı verici çok fazla insan mevcut.

tıpkı soru otonom otomobiller üreten otomobil üreticilerini ve sigorta şirketlerini de şu anda kara kara düşündürüyor. Otonom otomobillerin ilk dönemlerinde sadece meraklı insan sürücüler yüzünden mühim maddi hasarların oluşabileceğini düşünen sanayi bu soruna çare alıyor.

Sorunun çözümü için ilk deneme de Volvo'dan geliyor.

2018 yılında Londra'da 100 tane otonom Volvo SUV'un trafiğe çıkması için anlaşması olan şirket, bu araçları, sürücülü otomobillerden ayırt edilemeyecek biçimde kamufle edecek.

Yani, akıllı otomobiller sektöre çıktığında aramızda dolaşacaklar lakin yanımızdan geçtiklerinde farkına dahi varmayacağız.

Trafik magandalarının yol açtığı onca kazayı düşünecek olursak, belki de böylesi herkes için aşırı daha iyi.


"Volvo başka çare bulamadı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Volvo başka çare bulamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volvo başka çare bulamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0