Veri Merkezleri 2020 Yılına HUAWEI ile Hazırlanıyor
Hızla gelişen IoT, bulut ve suni zeka teknolojileri, veri merkezlerinde depolama performansı mevzusunda sürekli şekilde artan talepler doğuruyor.

Hızla gelişen IoT, bulut ve suni zeka teknolojileri, veri merkezlerinde depolama performansı mevzusunda sürekli şekilde artan talepler doğuruyor. Flash, kurumsal derslik depolama pazarında kurumların çok veri büyümesini idare edebilmesine yardımcı olmak mevzusunda bir yanıt haline geldi.

 

IDC, tam flash pazarının 2020 yılına kadar yüzde 26,2'lik bir yıllık sentetik büyüme oranını koruyacağını ve pazar büyüklüğünün 9,39 milyar Amerikan Doları seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. Gartner tarafınca meydana getirilen araştırmalara bakılırsa, veri merkezlerinde bulunan geleneksel disk depolamaların yüzde 50'sinin yerini 2020 yılına kadar tam flash depolama alacak.

HUAWEI tam flash depolama çözümünü, veri merkezileri için birçok avantaj sağlar:


Kullanıcı deneyimlerini iyileştirir

Tam flash depolama 10 – 100 kat daha fazla veriyi işlerken, bununla birlikte servis isteklerine geleneksel HDD’lerden 10 kat daha süratli bir biçimde cevap verebilir. Örneğin finans sektöründe, tam flash depolama satıcıları, çevrimiçi işlemlerin daha kısa bir müddette işlenmesine destek olabilir.


İşletme ve bakım maliyetleri azalır

Geleneksel depolama sistemleri, onlarca disk kabinine ve on binlerce durağan diske gerek duymaktadır. Tam flash depolama, yer ve enerji ihtiyaçlarını, bakım meslek enerjisini ve tedarik maliyetlerini azaltır. Sonuç olarak ise OPEX yüzde 75 oranında azalır.


Yeni ticari gelişimleri destekler

Tam flash depolama, daha yüksek performans ve daha düşük gecikme süresi garanti etmektedir. Tekilleştirme ve sıkıştırma ise, servisleri ticari anlamda daha rekabetçi duruma getirir.


HUAWEI, flash teknolojilerini araştırmaya 2005 yılında başlandı ve o günden bu güne kadar 150'den çok patent aldı. Tam Flash, Tam Bulut, Tam zeka stratejisine bağlı kalan HUAWEI tam flash depolama sistemleri, müşterilerine yıldırım hızında bir performans ve kaya benzer biçimde sağlam bir tutarlılık sağlamakta.

7 milyon IOPS sunan HUAWEI Dorado 18000 V3, flash depolamada performans sıralamasının zirvesinde yer alıyor. Dünya genelinde 2000'den fazla veri merkezi, HUAWEI'in tam flash depolama çözümünü tercih etti.


"Veri Merkezleri 2020 Yılına HUAWEI ile Hazırlanıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Veri Merkezleri 2020 Yılına HUAWEI ile Hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Merkezleri 2020 Yılına HUAWEI ile Hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0