Uzaydan Gelen Sinyallerin Anlamı Nedir?
Gökbilimciler, geçtiğimiz günlerde şimdiye kadar hiç duyulmayan 17 ayrıcalıklı sesin varlığına dair açıklamalarda bulundular. anlatım edilenler gerçeği yansıtıyorsa bir gizem daha çözülüyor.

The ındependent`da yer piyasa habere göre, gökbilimciler uzayın derinliklerinden geldiklerini düşündükleri 17 değişik sesin varlığından söz etmektedirler.

Porto Riko’da yer sektör, Arecibo Gözlemevi’nde duyulan sesler ilim dünyasında geniş yankı uyandırdı.

Arecibo Gözlemevi’nde bulunan astronomlar, on milisaniye süren “hızlı radyo patlamaları” ismi altındaki radyo dalgalarının örneklerine rastladıklarını anlatım ettiler.

Daha önceki süreçte sırf bir uzay rutini olan tekil patlama sesleri oldukları zannettikleri patlamaların, devam etmesi sonucunda ayrıcalıklı bir anlam ifade ettiğini anladıklarını belirtiyorlar.

Geçen sene benzer sinyallerin istasyona gelmesinin ardından, mesajlar devam edince araştırma kapsamı genişletilen çalışmaların, hızlı radyo patlamaları gizemi meselesinde yeni bir fer olabileceği dile getiriliyor.

Cornell University astronomi profesörü James Cordes konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu ses dalgalarının henüz konuşmak için çok aşırı erken olsa da, hangi teknolojik ürün olursa olsun, anında cihazların şarjlarının dolma teknolojisine yol açan teknoloji olacağını söyledi.

FRB (Fast Radio Bursts) - hızlı radyo patlamalarının, yalnızca kısıtlı sayıdaki astrofizik kaynaklardan elde edilebileceğini belirten Profesör Cordes, söz konusu sınırlı galaksilerde nötron yıldızlarının da bulunduğunu düşündüklerini ifade etti

arecibo-observatoryjpg

Nötron yıldızlarının ilim dünyası adına ne denli büyük bir önem arz ettiğini anlatım ederek, söz konusu yeni bulguların uzay hakkındaki bilgilerimizi belki de hiç bulunmadığı kadar genişletebileceğimizi söyleyebiliriz.


"Uzaydan Gelen Sinyallerin Anlamı Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Uzaydan Gelen Sinyallerin Anlamı Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaydan Gelen Sinyallerin Anlamı Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0