Ütü Alırken Bunlara Dikkat Edin!
Ütü evlerde sıklıkla kullanılan malzemelerin başında geliyor.

Eğer yeni bir ütüye ihtiyacınız varsa dikkatli bir şekilde seçim yapmanız, satın aldığınız ürünün performansından memnun kalmanızı sağlar. Ancak elbette nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda  bilgi sahibi olmanız lazım. Bu sayede  uzun süre problemsiz bir şekilde kullanabileceğiniz ve performansından da gayet memnun kalacağınız bir ütü seçmiş olacaksınız.

Watt gücü

Bir ütünün ne kadar güçlü olduğu kırışıklıkları ne kadar çabuk açacağı ile çok yakından ilgilidir. Eğer güçlü bir ütü tercih etmek istiyorsanız watt değerinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer watt  değeri yüksek bir ütü tercih ederseniz kırışıklıklar çok daha kolay açılır ve bu sayede zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Ütüye daha kısa sürede zaman ayırmak kuşkusuz herkes için oldukça cazip!  Seçtiğiniz ütü modelinin watt değerinin 2000 ila 2400 arasında olması kafi!

Buhar gücü

Elbette ütünün performansı aynı zamanda buhar gücüyle de yakından ilgili!  Buharı ne kadar tazyikli bir şekilde iletirse kumaşlardaki kırışıklıklar o kadar hızlı açılıyor. Dolayısıyla buhar gücünün de yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Şayet buhar gücü düşük bir bütün model seçerseniz kırışıklığı açmak için dakikalarca uğraşmanız bile gerekebilir. Özellikle zor açılan kumaşlarda bu süre daha da uzayabiliyor ve dolayısı ile ütü yapmak adeta bir kâbusa dönüyor.

Tabanı

Ütü yaparken hem kumaş üzerinde ütünün kolaylıkla kayması hem de kumaşa yapışmaması açısından tabanına da dikkat etmeniz lazım. En iyi ütü tabanı seramik olandır. Seramik tabanlı ütü modellerine yönelmenizde fayda var. Artık bu ürünlerin fiyatları çok yüksek olmuyor. Bu nedenle seramik tabanlı bir ütü modelini seçtiğinizde çok ciddi bir bütçe ayırmanız gerekmeyecek. Çelik tabanlı olan ütü modellerinden ise uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü çelik tabanlı ütüler kumaşın kolaylıkla yanmasına sebebiyet verebilir.

Fiyatı 

Fiyat konusunda endişe etmenize gerek yok. Çünkü MediaMarkt kampanyalı ütü fiyatları bütçe dostu ve rahatlıkla tercihinizi bu ütü modellerinden yana kullanabilirsiniz. Aynı zamanda onlarca farklı ürün modelini beğeniye sunuyor ve beklentilerinize uygun bir model seçimi yapmanız da kolaylaşıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları