Üniversiteler, Java'nın kötü bir tanıtım programlama dili olduğunu fark eder
CS 106A, Stanford Üniversitesi'nin tanıtım programlama dersidir. YouTube'da görüntülenecek modül - erişilebilir bir şekilde kodlamanın temellerini getirir ve gelecekteki büyümenin temellerini atar.

Varoluş boyunca, ders Java programlama dili kullanılarak öğretildi. Java popüler, kesinlikle, ama aynı zamanda son derece tıknaz ve sözdizimsel olarak şişirilmiş.

Fakat dersin yeni bir versiyonu olan CS 106J, JavaScript'e dayanıyor.

Üniversite web sitesine göre "[CS 106J], CS 106A ile aynı materyali kapsıyor, ancak Java yerine etkileşimli web sayfalarını uygulamak için en yaygın dil olan JavaScript kullanıyor."

Java'yı terk etme kararı övgü dolu bir karar. Bunun hoşuna gidecek çok şey var, Java, belki de bir acemi olarak öğrenebileceğiniz en sert dil. Aslında, bu bakımdan, düzgün bir şekilde berbattır.

Belki de yazacağınız ilk Java programına merhaba dünya bakalım.

class HelloWorld {
public static void main(String[] args) {
System.out.println("Hello, world!");
}
}

Kendinizi ilk kez kimlik öğrenmeyi öğrenen ayakkabıların içine koyun. Burada korkunç bir bok var.

"Sınıf 'ne demektir? Ve 'public static void' ne yapar? Bunun ne anlama geldiğini bilmem gerekiyor mu? Programlama düşündüğümden daha zor! "

İlk elden gördüğüm şeyler bunlar. Bilgisayar derecesi için okuduğumda, Bilgi Teknolojileri ve öğretiminde toplam onur ödevleri için eğitim gören birkaç sınıf arkadaşım vardı ve tamamen Java kabarmasına kapılmıştı.

Şimdi, onu JavaScript eşdeğeri ile karşılaştıralım.

alert('Hello, world!');

Çok daha sindirilebilir, değil mi? Baktığımızda hayatında hiç bir kod satırı yazmamış olsanız bile, bunun ne yaptığını anlayabilirsiniz.

Gerçekten de, ilk dersinizden sonra oyuna girmesi gereken bir bok sıkılmazsınızdır. Statik yazım, işlevler ve nesneye yönelik programlama gibi şeyler.

Çünkü işte burada. Programlama eğlencelidir - ya da en azından olmalı. Korkunç olmamalı, daha ziyade inanılmaz bir kariyere yol açabilecek temelde yaratıcı bir çaba.

Java öğretmekle, yeni başlayanlar zihninde sıkıntılı ve zorlayıcı bir programlama ile ilişkilendirme riskini yaşarsınız ve daha az zorlayıcı birşeyler yapma riski taşırsınız.

Aslında, JavaScript'e geçmenin öğrenci retansiyonunu nasıl etkilediğini öğrenmekle gerçekten ilgilenirdim. Açıkçası, ders sadece birkaç haftalıkken, anlatmak için henüz erken.

Ama bir şey çok açık. Java gerçek dünyada gelişmekle birlikte, tanıtım amaçlı bir programlama dili olarak ölüyor.

2005'te London South Bank Üniversitesi'nden bir akademisyen olan Bernard Chalk ve Ulster Üniversitesi'nden Karen Fraser, birkaç yüksek öğrenim kurumuna tanıtıcı programlama dilini seçme konusunda anket yaptı.

Languages

Anket yapılan kurumların neredeyse yüzde 60'ı Java'yı tanıtıcı bir dil olarak kullandığını bildirdi. C ++, kurumların yaklaşık yüzde 10'u onu kullanıyordu. Kurumların yalnızca yüzde üçü Python kullandı.

Ancak işler değişiyor. Java, artık tercih edilen başlangıç dilidir.

2014 yılında ACM (Computing Machinery for Association) web sitesinde Philip Guo tarafından yayınlanan araştırmaya göre, Python şimdi ABD'de tanıtıcı bilgisayar bilimi öğretmek için en popüler dil.

ABD'nin en iyi 10 bilgisayar bilimleri bölümünden sekizı ve ilk 39'un 27'sinde (yüzde 69) Bilgisayar Bilimleri'nin temellerini öğretmek için bu dili kullanıyor.

Listeyi yapan diğer diller arasında MATLAB, C ve C ++, Scheme, Scratch ve yes, Java bulunmaktadır.

Söylemek üzücü, kötü fikirler sık sık ölürler.

İçerik Kaynağı : https://thenextweb.com/dd/2017/04/24/universities-finally-realize-java-bad-introductory-programming-language/#.tnw_oPvygc3P


"Üniversiteler, Java'nın kötü bir tanıtım programlama dili olduğunu fark eder konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Üniversiteler, Java'nın kötü bir tanıtım programlama dili olduğunu fark eder ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üniversiteler, Java'nın kötü bir tanıtım programlama dili olduğunu fark eder ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0