Uncharted Film Yönetmeni "Oyunu İzlemeyecek"
Yeni Uncharted film yönetmeninin, Naughty Dog'un anlattığı hikayelerin hiçbirini tekrardan yapmayı planlamıyor, bunun yerine sadece "izini sürdürecek" bir şey yapmayı planlıyor.


Bir yönetmeni kaybetmesine, ayrı bir yönetmeni imzalamasına ve bir senaryonun yeniden yazılmasına rağmen, isimsiz Uncharted filmi 18 Aralık 2020'de yayınlanmaya devam edecek. Bunca zaman boyunca, yönetmen Dan Trachtenberg (10 Cloverfield Lane), Naughty Dog'un ikonik franchise adaletini eski topraklarına dayanmadan yapmak istiyor.

Trachtenberg, GamesRadar'a aksiyon-macera filmiyle niyeti hakkında konuştu ve hikayenin oyunlardan farklı olmasını istediğini söyledi. Trachtenberg, "[Ben] bu masalın farklı sürümlerini de düşündüm ve her zaman aynı konu ile ilgilenmedim çünkü oyunu izlemek istemiyorum."

Oyunların zaten yaptıklarını kopyalayarak Nathan Drake'i büyük ekrana getirmek için yeterince iyi bir neden olmadığını söyleyerek ifadesini daha da kızgın bir şekilde dile getirdi. “Gerçekten bir video oyunu uyarlaması yapmaya layık değildim, [eğer] sadece oyunun ne olduğunu kopyalayacağız ve insanlara böylesine inanılmaz bir deneyimde yaşadıklarından daha az tecrübe sunacağız."

Video oyunu ve film uyarlamalarının iyi olmadığı konusunda fikir birliğine sahip olan Trachtenberg, aynı hikayeyi yeniden anlatmak istemiyor çünkü zaten yapıldı ve ne yaptıysa, uzun zamandır hayranlarının yaşadığı deneyime dayanamayacak. Bununla birlikte, Trachtenberg şu anda yapılan çalışmalarda kendine güveniyor, "Yaramaz Köpek Nate ve Sully'i içeren başka bir Uncharted oyunu seçtiğinde ... bu filmin hikayesi muhtemelen anlatmak isteyecekleri hikaye."

Sony, Mayıs 2017'de Örümcek Adam oyuncu Tom Holland'ın (Hac, Örümcek Adam: Evden Uzak), Uncharted: Drake'in Fortune'dan önceki olaylara odaklanan bir hikaye ile daha genç bir Nathan Drake olarak başrol oynayacağını duyurdu. Başka bir döküm duyurusu yapılmadı.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları