Twitter kronolojik zaman tüneli özelliği geri döndü!
Geçtiğimiz aylarda 140 karakterlik yolculuğunu 280 karakterle genişleten Twitter, kullanıcıların talebine kulak vermeye devam ediyor. Rahatsız edici tweet’ler konusunda yahut yazılmış bir tweet’i düzen mevzusunda hemen hemen bir adım atmamış olsa da, Twitter kronolojik vakit tüneli niteliği için kapılar ardına kadar açılmış halde.

Twitter kronolojik zaman tüneli özelliği arka döndü!
Bundan tam olarak üç sene ilkin ortaya konan, küçümsenilmeyen ve retweet edilen içeriklerin sıralamada öne geçmiş olduğu sistem yerine isteyen kullanıcılara son yazılan tweet’lerin başta gözüktüğü standart liste sistemi seçeneğinin verileceği anlatım edilmişti.

twitter-kronolojik-zaman-tuneli-ozelligi-shiftdelete-

İlk olarak 2016 yılında kullanıma sunulan laf mevzusu bu özellik birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Hatırlayacağınız suretiyle kronolojik sıralamaya dönmek istediğimiz vakit bir ekip problemlerle karşı karşıya kalıyorduk. Kullanıcıların etkileşimi amacıyla kullanıma sunulan bu özelliği daha da geliştirerek yeniden kullanıma sunacak olan yetkililer, ilk müjdeli haberi geride bıraktığımız Eylül ayında vermişlerdi.

Bugün ise yetkililer tarafınca meydana getirilen açıklamayla laf mevzusu bu hususiyet ”Sparkle” ismi ile tekrar karşımıza çıkıyor.

İlk etapta Twitter iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan Sparkle ayrıcalığı sayesinde artık kullanıcılar tek bir tıklama ile Twitter üstünde yapılan paylaşımları kronolojik olarak sıralayabilecekler.

Bunun dışında, kronolojik sıralamada yaşanılan karmaşalarında ortadan kaldırıldığını da görmekteyiz. Son olarak ise yapılan izahat ile birlikte söz mevzusu bu özelliğin yakın zaman içinde Android kullanıcıları arasında kullanıma sunulacağını belirtelim. Peki, siz bu hususiyet hakkındaki ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları