Tweet'leri sonradan düzeltebileceğiz!
Sosyal ağ Twitter, kullanıcıların oldukca başını ağrıtan yanlış atılan ve sonradan değiştirilemediği için silinmek mecburiyetinde kalınan tweet’lerle ilgili değişikliğe gitmeye hazırlanır.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, toplumsal ağda gönderilen ‘tweet’lerdeki imla hatalarını düzeltmek için bir düzenleme düğmesini düşündüklerini ifade etti.

Hindistan'ın Yeni Delhi'nin kentinde düzenlenen bir etkinlikte konuşan şirketin kurucusu ve CEO’su Dorsey, kullananların bu mevzuda yaşadıkları sıkıntıları dikkatli bir biçimde incelediklerini ve Twitter’daki imla hatalarını düzeltmek için kullanılabilecek bir düzen düğmesinin hayata geçirebileceklerini söyledi.


Şirketin tweet'ler için bir tertip düğmesi oluşturma hakkındaki düşüncelerine ışık tutan Dorsey, “Düzenleme düğmesi için kullanım durumlarının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bir oldukca insan düzen düğmesini istiyor şundan dolayı icra ettikleri hataları hızlı bir biçimde düzeltmek istiyorlar. Yanlış imla veya yanlış URL'yi tweet atma şeklinde. Bu, insanların zaman içinde bütün tweet'leri düzenlemelerine izin vermekten oldukça daha başarıya ulaşmış olur” diye konuştu.

SINIRSIZ OLMAYACAK

Geçmişe yönelik tweet’lerde müddetsiz düzenlemeyi ilke olarak engelleyeceklerini de sözlerine ekleyen Dorsey, “Çünkü çoğu kişi tartışmalı ifadelerini sonrasında değiştirerek bu ayrıcalığı kötüye kullanabilir” dedi. Jack Dorsey, tweet düzen hususi durumunu bir süredir düşündüklerini ancak platformlarının sağlığı için bunu doğru şekilde yapmak mecburiyetinde olduklarını aktardı.

Twitter için tweet tertip özelliği, aslına bakarsak çoğu kullanıcının uzun süredir istediği bir özellik. Kullanıcılar yazım hataları olan veya yanlışlıkla attıkları tweet'leri var durumda, silip, yeniden paylaşmak durumunda kalıyor.


"Tweet'leri sonradan düzeltebileceğiz! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tweet'leri sonradan düzeltebileceğiz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tweet'leri sonradan düzeltebileceğiz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0