Türk Toplumu ve Kahve Falı
Türk toplumunda, özellikle bayanlar arasında yaygın bir alışkanlık haline gelen fal baktırmak, günümüzde herkes tarafından bilinmekte ve kullanılmakta..

Türk toplumunda, özellikle bayanlar arasında yaygın bir alışkanlık haline gelen fal baktırmak, günümüzde herkes tarafından bilinmekte ve kullanılmaya başlanmış bir sektör halini almıştır. Muhabbet etmek için, eğlence olsun diye ya da can sıkıntısı yüzünden fal bakan ya da baktıran çok kişi olsa da fal baktırmadan hayatına yön veremeyen, kararlar alamayan ve falda çıkan durumlara göre yaşayan kişilerin sayısı da azımsanacak kadar değildir. Bu tarz bir kişiliğe sahip insanlara herhangi bir derdinizi anlatacak olursanız verecekleri ilk tepki ’fal baktır!’ olacaktır. Arkadaşınızı dinleyip fal baktırmaya karar verdiğinizde aklınıza takılan ilk soru; ne zaman? Fal baktırmak için her zaman müsait misiniz? Gün ortasında işten çıkıp kafeye giderek falcı ile görüşmeye zamanınız var mı? Büyük bir çoğunluğunuz bu sorulara hayır yanıtını verecektir. O zaman size bir sürprizimiz var. Artık internet üzerinden sadece birkaç yere tıklayarak kolayca fal baktırabilir ve güvenilir yorumlar alabilirsiniz.

kahve-fali-sembolleri

Bahsettiğimiz güvenilir yorumları alabilmek için internette ne aradığınızı bilmeniz gerekiyor. Sadece ‘fal baktır internetten’ ya da ‘fal baktır sanal’ kelimelerini aratmaya çalışırsanız hiçbir siteyi filtreleyemezsiniz ve bu sizin iyi siteleri bulamamanıza ya da dolandırıcılık yapan sitelerle karşılaşmanıza neden olabilir. Ayrıca bu şekilde site aramak zaman kaybı olacaktır. Bunun yerine daha detaylı ve amaca yönelik anahtar kelimeler kullanmanızı öneririz. Mesela tarot falı baktırmak isterseniz ekranınızda çıkan kartlardan belirli sayıda çekmenizi isteyerek size yorumlamanızı daha sonrasında gönderirler. Peki, kendi açtığınız kartların yorumunu merak ediyorsanız? Kendi çektiğini fotoğrafları göndererek yorumlatmak isterseniz ‘fal baktır resimle’ yazarak filtreleme yapmanız yeterli olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları