Türk Telekom ve Vestel’den yerli iş birliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan elektronik mahsulleri yerine yerli mahsulleri kullanma çağrısının ardından bir saldırı da Türk Telekom ile Vestel işbirliği ile reelleşti. Vestelcell mahsulüne müteveccih iş birliği uyuşması imza attı.

İki büyük işletmenin eforlarını birleştirecek uyuşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Vestel Venus uslu telefonlarının satışını Vestelcell mobil irtibat markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden reelleştirecek. Vestelcell ile Vestel Venus uslu telefonlarının satışına yıl sonunda başlanması kastediliyor.

Türkiye ekonomisinin güç bir imtihandan geçtiğini belirten Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Destekçisi Hakan Dursun, “Türk Telekom olarak üzerimize düşeni her alanda yapmaya devam ediyoruz. Ülke ekonomisine katma bedel yaratacak ulusal kalkınmayı süratlendirecek yerli mahsul ve projelerimizle devletimizin ve halkımızın yanında yer alıyoruz.

Bu kapsamda Türkiye’nin onur kaynağı markalarından birisi olan Vestel ile işbirliğimizin ilk adımı olarak karşılıklı iyi gaye uyuşması imzaladık. Türkiye’nin her biri alanında lider iki ulusal bedeli iki büyük işletmenin eforlarını birleştirmesinden doğacak sinerji ile ülke çıkarları istikametinde yerli mahsul ve teknolojilerin kullanımını çoğaldırmayı kastediyoruz” dedi.

Dursun: Türkiye’nin iki milli devinin iş birliği ülke ekonomisine güç katacak

Türk Telekom-Vestel iş birliği kapsamında ilk etapta sunacakları Vestelcell hatların, sene sonundan itibaren bini aşkın Vestel mağazasında Vestel Venus uslu telefonları ile beraber cazip öneri ve avantajlarla satışa sunulacağını aktaran Dursun, “Elektronik mahsul pazarında yerli mahsullerin daha çok seçim edilmesi ülke ekonomisine efor katacak.

Türkiye’nin ulusal bedeli Türk Telekom yerli ve ulusal mahsul ve teknolojileri üretme, destekleme, kullanıma sunma mevzularında üzerine düşen tam mesullükleri yerine getirerek sektöre misal, devletine ve halkına yardım olmayı kararlılıkla sürdürecektir” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları