Tinder Lite 'önümüzdeki haftalarda' başlayacak
Daha az veri gerektiren daha küçük bir uygulama.

Tinder, özellikle Asya'da, dünyanın her tarafına yayılma planlarını zaten duyurdu, ancak bugün, bu yolculukta bir sonraki mantıklı adımı atıyor ve Tinder Lite adlı Android uygulamasının daha küçük bir versiyonunu tanıtıyor. Uygulama ana uygulamadan 25 kat daha küçüktür ve kaydırma gibi temel işlevselliklerini korurken, Feed gibi veri ağırlıklı uygulamaları da karıştırır. Buradaki fikir, Tinder Lite'ın daha hızlı olması, daha az pil ömrü gerektirmesi ve veri kullanımını azaltmasıdır. Şimdilik, Tinder Lite kullanıcıları uygulama içindeki bir Tinder Plus veya Gold aboneliğe yükseltme yapamıyor, ancak şirket zaman içinde bunu yapmayı planladığını söylüyor. (Elbette, kullanıcılardan para kazanmak için kritik bir özellik.)

Uygulamaya, önümüzdeki haftalarda Vietnam’daki Google Play aracılığıyla erişilebilir olacak ve daha sonra Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’daki diğer bölgelere gelecek. Genellikle uygulamaların daha hafif sürümlerinde olduğu gibi, kullanıcılar aynı hesabı hem ana Tinder uygulaması hem de Tinder Lite'da kullanabilirler.

Bu uygulama sürümü, özellikle Tinder’in, özellikle Asya’da yeni pazarlara ulaşma çabalarına odaklanma planlarını belirttiğinden bahsettiğinden, Tinder’a anlam ifade ediyor. Geçen ay Bloomberg, Tinder’in yurtdışındaki pazarlama çabalarına ve çeşitli kültürlere nasıl uyum sağladığına dikkat çekti. Maç Grubu CEO'su Mandy Ginsberg, bu yılın başlarında şirketin Kore, Hindistan ve Japonya’da dünyanın başka yerlerinden daha fazla para harcadığını söyledi. Daha hafif bir uygulama, uygulamayı eski Android telefonları kullanan veya daha az veri paylaştırmasıyla daha yavaş bağlantılara sahip kişiler için daha çekici hale getirebilir.


"Tinder Lite 'önümüzdeki haftalarda' başlayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tinder Lite 'önümüzdeki haftalarda' başlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder Lite 'önümüzdeki haftalarda' başlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0