The Boring Company bedava bilet veriyor!
Elon Musk, The Boring Company tarafından Los Angeles şehri dibine inşa edilen ve nerede ise tamamlanmakta olan tünel için bir video paylaştı. Hatta Los Angeles vatandaşlarının The Boring Company bedava bilet olanağından faydalanabileceği müjdelenmiş halde.

The Boring Company bedava bilet ile tünel yolculuğu sunuyor!
Elon Musk projesi ile inşa edilen tünel Los Angeles yer altında trafik çilesi çekmeden gideceğiniz yere ulaşmayı mümkün duruma getiriyor. Hatta tünele basit erişim için SpaceX Hawthorne umumi merkezinde ekstra bir giriş bile oluşturulmuş. Tabii ki tahminimiz, bu girişin aslında trafikten nefret eden Musk için bir kolaylık olma amacı taşımış olduğu.

the-boring-company-bedava-bilet-veriyor-sdn-02

Ünlü girişimci, tünelin nerede ise tamamlanmak suretiyle olduğunu ve yasal onayları beklediğini ifade ediyor. Onay hemen sonra Boring kadrosu, birkaç ay içinde halkı ücretsiz seferlere çıkartabilecek. Bir vakit sonra ise The Boring Company elektrikli pod taşıtlarına binmek için ödeme yapmak gerekecek. Öte taraftan biletlerin otobüs biletinden dahi hesaplı olacağının altı çiziliyor. Şimdiden hem trafik derdi olmayan hem de uygun olan bu ulaşım türü fazlaca sevilecek diye tahmin ederiz.

Musk tünellerde yaya taşıyan servislere ve bisikletçilere öncelik verileceği mevzusundaki demecini de yinelemeyi ihmal etmedi. Tünelleri arabalar de kullanabilecek sadece toplu taşıma gereksinimlerinde araçlar ikinci planda olacak.

The Boring Company, Washington ve New York arasında seferleri kolaylaştıracak bir tünelin kazı çalışmalarına da çoktan başlamış halde. Gelecek yıl içinse Los Angeles ve San Francisco seferleri için aynı projeler yapılıyor. Hatta bu tünelin basınçlı pod taşıtları ile gerçek hyperloop seferleri için yardımcı sağlayacağı düşünülüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları