Tesla taksi İstanbul sokaklarında!

Tesla taksi İstanbul sokaklarında!
Turkuaz renkli ve tamamen elektrikle çalışan Tesla taksi, İstanbul sokaklarında hizmet vermeye başlandı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin ortak yürüttüğü plan kapsamında hizmet vermeye başlamış olan bu modelin, 2018 başı nedeni ile 200 adete çıkabileceği belirtiliyor.

Tesla taksi ile “lüks gezi”
İTEO Başkanı Yahya Uğur, Zorlu Center‘ın önünde yeni taksi ile alakalı açıklamalar yaparken; “lüks taksi” hizmetinin hem muhit dostu olduğunu bununla beraber müşterilere konforlu bir seyahat sunduğunu belirtti.

WhatsApp-Image-2017-10-06-at-23.20.38-768x1024

Uğur ek olarak, bu ve gibi hizmetlerle birlikte korsan taksi ve UBER‘in de önüne geçilebileceğini belirtti. Ancak “konforlu” lüks taksinin tabii ki bir de bedeli var. Yapılan açıklamaya göre bu araçlar, normal ücretten %15 daha yüksek bedelli olacak. Yani normalde 20 TL‘lik bir seyahat, eğer Tesla taksi ile olacaksa 23 TL olacak.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder

  • Sanalyer Okuru Linked
    şehitlerimizin kanı istanbul taksiciler odasının ellerine de bulaştı nasıl mı tesla amerikanın ve bu arabaya odenen paralar vergi olarak abd hükümetine gidiyor ve sonrasını biliyorsunuz abd nin teröristlere nasıl silah gonderip doğuyu karıştırdığını amerikanın hiçbir ürününe para harcamayın türkiyede üretilse bile , şehitlerimize bu hakarettir