Tesettür Abiye Seçimi
Tesettür Abiye Seçimi
Tesettür Abiye Seçimi

Giyinme olgusu kendi içinde çok fazla parametresi olan bir olgudur. İşin içine moda da girdiği için dünyada son derece önemli endüstriyel alanlar arasına girmiş durumdadır. Kadın giyimi erkek giyimine göre biraz daha fazla çeşitlilik arz eder. Üstelik giyinme işi başlı başına bir sanattır. En ufak detaylara bile dikkat etmek gerekir.  Özellikle tesettür abiye seçimi başlı başına bir olgudur.

Tesettür Abiye Ne Demek? Kimler Tercih eder?

Adım adım giderek öncelikli olarak tesettür abiye nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Tesettür olgusu İslam dininde olan bir olgudur. Örtünme anlamına gelir. Kadınların bedenlerini tamamı ile kapatacak şekilde giyinmesidir.  Tesettür abiyelerde abiye tarzında olan ama tesettür giyimine göre hazırlanan abiye elbiselerdir. Bunun yanı sıra işin içine moda da girdiği için modanın ana akımına uygun olarak üretilen  tesettür abiye giysiler vardır. 

Tesettür Abiye Modelleri 

Tesettür abiye seçimi yaparken Moda Merve internet sitesine girildiği zaman kapalı giyinen kadınların beğenisine hitap eden çok özel modeller vardır. Bunlar arasında bu sezonun öne çıkan modelleri arasında nakışlı düğmeli olan modeller, kemerli kadife tarzında olanlar, kuşaklı tüllü olanlar yaka kısmı taşlı olanlar, etek kısmı pileli olanlar, satenden yapılanlar,  simli olanlar, tül detayı bulunanlar, kemerli şifon modeller, kemerli saten elbiseler, inci detaylı olanlar gibi çok değişik modeller vardır. Renkler arasında ise mürdüm, yeşil, lacivert, bordo sezonun öne çıkan renkleridir.

Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür abiye modelleri hakkında bu bilgiyi verdikten sonra şimdi de artık tesettür abiye seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir; Kişiler kendi beden yapısına uygun olan modelleri tercih etmelidir. Boydan olan ya da belden kesimli olan modeller arasında kendi vücut yapısına en çok uyan modeli tercih etmesi gerekir. Renk seçimi de bir diğer önemli olan olgudur. Ayrıca kaliteli kumaşlardan yapılan elbiseler seçilmesi gerekir. https://www.modamerve.com/tesettur-abiye adresine girildiği zaman kişi kendisine yakışan elbiseyi bulmakta hiçbir biçimde zorlanmayacak ve kendisine en çok yakışacak elbiseyi rahatlıkla bulacaktır.

 

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları