Taze Kuruyemiş
Taze Kuruyemiş
Taze Kuruyemiş

 

Taze kuruyemiş tüketmek faydalarından en üst düzeyde faydalanmak için oldukça önemlidir. Genellikle en çok tüketilmekte olan kuruyemiş çeşitleri Antep fıstığı, ceviz, kaju fıstığı, badem, yer fıstığı, leblebi, fındık, çekirdek, ceviz, çam fıstığı, soslu mısır olarak yer almaktadır.

Birçok kişi kuruyemiş çeşitlerinin birçoğunu tüketmekten hoşlanıyorsa karışık kuru yemiş satın almaktadır. Ancak tek bir kuruyemiş çeşidinden hoşlanıyorsa bu durumda sadece beğendiği kuru yemişi satın almaktadır.

Kuruyemiş çeşitlerine göre kuruyemiş fiyatları da değişiklik göstermekte olup aynı zamanda gramaj değişiklikleri de fiyatlar üzerinde belirleyici faktör olmaktadır.

Kuru Yemiş Ne Kadar Sürede Bayatlar?

Doğru muhafaza koşulları uygulandığı takdirde kişiler uzun bir süre bayatlamadan taze Kuruyemiş tüketebilirler. Genellikle hava almayacak şekilde kapalı poşetlerde saklanan kuru yemişler fazla miktarda güneş almadıkları zaman uzun süre bayatlamayan saklanabilirler.

Aynı zamanda cam kavanozlarda da muhafaza edilmesi önerilen kuruyemişler için saklama yöntemi mutlaka kavanozun kapak bölümüne peçete yerleştirilmesidir. Ancak bu koşullara dikkat edilmemesi durumunda kuruyemişler çok daha kısa sürede bay atmaktadır.

Taze Kuruyemiş Neye İyi Gelir?

Taze kuruyemiş özellikle damar sertliğinin oluşmasını önlemekte olup aynı zamanda kansere karşı vücut direncini arttırmaktadır. Bu nedenle içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde her kuru yemiş çeşidi birbirinden farklı olup farklı sağlık noktalarına destek sağlamaktadır. aynı zamanda cilt sağlığı açısından yaşlanma karşıtı özelliği ile oldukça faydalı besinlerdir.

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları