Steam Kralı PUBG!
Bir süredir durdurulamaz bir halde yükselen PUBG - PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS bu yükselişini nihayet liderlik ile taçlandırdı. Halen resmi olarak çıkış yapmamış erken erişimdeki başarı göstermiş hayatta kalma oyunu geçtiğimiz günlerde Steam'in en fazlaca etken oyuncu sayısına sahip oyunu olan DOTA 2'yi solladı ve birincilik koltuğuna oturdu.

Aslında PUBG, bu işin bu şekilde olacağının sinyallerini uzun zamandır veriyordu. Her ay milyonlarca yeni oyuncu kazanan PUBG, ilk olarak Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip oyunları arasına girmiş, kısa zaman arasında üst sıralara tırmanmıştı. Steam'in en fazlaca aktif oyuncu sayısına sahip 2. Oyunu olan CS: GO'yu birkaç hafta önce geride bırakan oyun, bu başarısını birkaç kere tekrarlamıştı. DOTA 2 ise PUBG'nin tek rakibiydi.

Geçtiğimiz günlerde kaydedilen istatistiklerde DOTA 2'nin 843.000 civarında aktif oyuncuya haiz bulunduğu görülüyordu. PUBG ise 877.000'e yakın bir etken oyuncu sayısına sahipti. Fark çok büyük değil; ama PUBG'nin giderek artan satış sayıları düşünüldüğünde oyunu birincilik kürsüsünde daha çok göreceğimizi söyleyebiliriz.


"Steam Kralı PUBG! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Steam Kralı PUBG! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam Kralı PUBG! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0