Spotify kendi müzik donanımı üzerinde çalışıyor
Spotify donanıma dalmaya başlıyor ve oldukça büyük istekleri var.

Şirketin web sitesinde yer alan bir iş ilanında, Spotify'in "Pebble Watch, Amazon Echo ve Snap Spectacles'a benzer bir kategori tanımlama" uygulaması "dünya müziğini ve konuşma içeriğini etkileyecek" bir içerik oluşturmak istediğini belirtti. Liste ilk kez tespit edildi Zatz Not Funny.

Spotify'in yüce hedeflerinin ötesinde, aklında ne hakkında ayrıntılı bilgi yok. Liste, cihazın internete bağlı olacağını ve en kısa sürede bunun başka bir şirketin cihazı ile basit bir entegrasyon olmayacağını açıklayan "doğrudan Spotify'den" geleceğini söylüyor.

Zatz ayrıca, Spotify'in sesle kontrol konusuna ilgi duyduğunu gösteren ayrı bir iş tanımına da işaret ediyor - bu, uygulamalarına gelmek için söylentilere yol açan ancak donanım için de yararlı olabilir. Yorum için Spotify'a ulaştık.

Şimdilik, Spotify'ın Çakıl, Yankı ve Gözlüklerle karşılaştırmaları planının en anlatılan kısmı. Çıktıklarında bu cihazlardan pek hoşlanmayan bir şey yoktu ve her biri mevcut bir yazılım deneyimini bir şekilde yükseltmiş bir donanım sundu.

Spotify'in müzik dinleme yeteneğine sahip bir cihaz yapmaya ilgi duyduğunu varsaymak güvenli görünüyor. Bu noktada neredeyse tuhaf görünüyor - iPod'un akıllı telefonlarla ezilmeye başlamasından on yıl sonra - ama bu aynı zamanda mekanı yeniden keşfetmek için gerçek bir oda olabileceği anlamına geliyor.

Bir olasılık, Spotify'ten müzik akışı yapan iPod shuffle benzeri bir medya oynatıcı olan Mighty'ye benziyor. Fakat Mighty, crowdfunding bir kampanyadan geldi ve henüz gemi değil. Bu arada, bir 3G bağlantısıyla çalışan bir izleme izni cihazı ve akan bir müzik çalar olan Pebble Core - gönderilemeden iptal edildi. Bunlar tekrarlayan fikirler, ancak akıllı telefonların bırakmadığı boşlukları dolduruyorlar. Bağlanan hoparlör alanı da giderek popüler hale geliyor.

Bunların hepsinin iş ilanlarından açığa çıkması, Spotify'in burada çok fazla olmadığını gösteriyor. Donanım listesi bile, pozisyonu dolduran kişinin donanım ve yazılım için "ürün gereksinimlerini tanımlayacağı" anlamına geliyor; bu da, Spotify'in gerçekten burada başlamış olabileceği anlamına geliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları