Sporda Radar Pace Akıllı Gözlüğü Kullanılacak!
Her tür spor dalında kullanıma sunulacak olan özel olarak hazırlanan akıllı gözlük, insan antrenörlerin yerine geçecek olan akıllı gözlük Radar Pace, Intel ve Luxottica ortaklığıyla satışa çıktı.

Bugün italyan gözlük üreticisi Luxottica Group ve ıntel sebebi ile sporculara hususi yeni akıllı gözlükler tanıtıldı. Sesle kumanda edilen, bir nevi `sanal koçluk` görevi üstlenen Radar Pace, sporcuların çalışma yöntemlerini baştan şekillendirmeyi hedefliyor.

Radar Pace uzun bir geliştirme sürecinden geçti

Luxocitta`nın Oakley markası ve ıntel sebebi ile bir yıllık araştırma-geliştirme sürecinin ardından çıkarılan, `devrimsel` bir aygıt olarak kabul edilen Radar Pace, bugün Oakley`in resmi internet sitesi ve mağazaları üstünden satışa çıkarıldı.

Dinamik bir şekilde şahsa hususi antrenman programları üretebilen, sporcunun performansını takip eden, tıpkı anda sanal koçluk yapan ve organik şekilde kullanıcının sorduğu sorulara cevap sağlayan Radar Pace, sporculara büyük kolaylık sağlayacak.

Gerçek zamanlı arka dönüşlerde bulunan ve zengin bilgiler sağlayan Radar Pace, bu biçimde sporcuları geleneksel yöntemlerle çalışmaktan çıkartıp daha bilimsel yöntemlere itiyor. Hem estetik görünümü, hem de üst düzey bir teknolojiyi bir araya getiren akıllı gözlük, gerçekten de yenilikçi ve her seviyedeki sporculara hitap ediyor.

Radar Pace bir sanal koçluk görevi üstlenerek spor sırasında atletlerin her adımlarını, döngülerini takip ediyor ve gerçek zamanlı şekilde onlara dinamik bir antrenman programı sunuyor. Hands-free teknolojisi olan ıntel® Real Speech ile güçlendirilen Radar Pace, tıpkı zamanda Bluetooth kulaklığa da sahip ve bu şekilde sporcular arama alabiliyor, mesaj çekebiliyor ve müzik dinleyebiliyor.

radar-pace

Radar Pace bir antrenörün her özelliğine sahip

Harici sensörleri ve Radar Pace uygulamasıyla aygıt tüm şahsi performans verilerini topluyor ve analiz ediyor. aynı sürede aynı insan bir antrenör gibi, atletlere özel programlar yaratıyor ve sıradaki hedefleri belirliyor.

Radar Pace, iki ana bileşenden oluşuyor. Bunlardan ilki hâliyle Oakley yapımı akıllı gözlük, öteki ise iOS ve Android işletim sistemleri için indirilebilecek olan Radar Pace uygulaması.

ürün, şimal Amerika, Avustralya ve Avrupa bölgelerinde bugün satışa çıktı. Maalesef memleketimiz'deki satışı hakkında ise henüz bilgi sahibi değiliz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları