Spiderman (Örümcek Adam) Oyunları Oynayın
Filmleriyle olduğu kadar oyunları ile de herkese hitap eden Örümcek Adam (Spiderman), en çok bilinen bir çizgi film kahramanıdır.

Çizgi film ve dizilerin yanısıra son dönemlerde filmleriyle de hep gündemde kalan Örümcek Adam, Marvel tarafından oluşturulmuş bir çizgi karakterdir. Spider Man (Örümcek Adam) olarak tanınan bu kurgusal kahramanın hem filmlerinde hem de oyunlarında ona düşman olan bir takım karakterler vardır. Bunlar Yeşil Goblin, Akrep, Dr Octopus, Kum Adam, Venom, Lizard ve Elecktro başlıca düşmanlarıdır.

Örümcek Adam Oyunları kategorisinde onlarca oyunu olan bu kahramanın oyunlarından bize yansıyan en önemli özellikleri; duvarlara tırmanma, örümcek ağı fırlatma, ağ örgüsü oluşturma, örümcek hislerine sahip olma, çeviklik gibi hususlardır. Bu kategori altındaki oyunlardan bazıları biraz önce belirttiğimiz özelliklerini ortaya koymaktadır. Newyork'u kötülerden korumak için ağ fırlatarak düşmanlarına karşı şehri koruması ve yine aynı şekilde ağ örgü oluşturması, motorsikletli oyunları ile çevikliği, düşmanlarını etkisiz hale getirmek için şehrin en yüksek binasına tırmanması biraz önce anılan özelliklerine yönelik hazırlanan oyunlara örnek teşkil etmektedir.

Elbette örümcek adam oyunları bunlarla sınırlı değil! Zira Spiderman oyunları arasında onu boyamak isteyenler için boyama oyunları, puzzle parçalarını birleştirmek için yapboz oyunları, fark bulma oyunları da önemli bir yer tutar. Tabii ki, macera oyunları bu karakterimizin tüm oyunları arasındaki rolü daha büyüktür. Yalnız oyunlarının büyük çoğunluğu kötülerle olan savaşı üzerine kuruludur. Dolayısıyla savaş, dövüş veya çekişmeli oyunları sevenler Spiderman oyunlarını da eminiz çok sevecektir. Spiderman dışında diğer karakterlerin mesela Batman gibi veya Superman gibi karakterlerin oyunlarını da oynamak isterseniz alttaki çalışmaya girmenizi bilhassa önermekteyiz. Örümcek Adam (Spiderman) Oyunları için en doğru adres Süper Oyunlar olacaktır...

www.superoyunlar.org

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları