Söz Yüzükleri
Çiftlerin birbirine söz verdiği; evlilik ve aşk bağının sembolü olan söz yüzükleri her dönemde saflığı ve bağlılığı temsil etmiştir.

Çiftlerin birbirine söz verdiği; evlilik ve aşk bağının sembolü olan söz yüzükleri her dönemde saflığı ve bağlılığı temsil etmiştir. Evliliğe hazır çiftler evlilikleri için ilk adımı söz yüzüklerini parmaklarına geçirerek başlamış olurlar. Evlilik öncesi gelenek ve göreneklere göre kız isteme merasimi gerçekleşir. Kız isteme aşaması söz verme niteliği taşıyan yüzükler parmaklara takılır.  

Söz Yüzüğünün Anlamı 

Geleneksel evliliklerde; evlilik 3 aşamada gerçekleşir. Çiftlerin tanıştıktan sonra birlikte bir hayatı geçirmeye karar vermeleri aşamasında söz olayı gerçekleşir. İsteme ve söz gibi merasimler genellikle aile arasında gerçekleşen törenlerdir. Bazı çiftler yüzüklerini kendi aralarında da takabilir. Söz yüzükleri ile çiftler birbirine ömür boyu bağlılık için söz vermiş olurlar. Sonrasında bu bağlılığı daha fazla kişiyle paylaşmak ve duyurmak için nişan töreni gerçekleşir. Çiftlerin ve ailelerin birbirlerini daha çok tanıdığı bu süreçten sonra da evlilik akdi gerçekleşir. Söz yüzükleri en az alyanslar kadar önemli bir yer edinmiştir. Pırlantalı, pırlantasız değişik desen ve renklerdeki birbirinden güzel söz yüzüklerini  https://www.lizaypirlanta.com/blog/soz-yuzukleri adresinden bulabilirsiniz.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları