Sony, daha sonraki model televizyonlarından bazılarına Alexa desteğini getiriyor.
Sony, 2016 ve 2017 yıllarında tanıtılan bazı TV'leri için Alexa desteğini deniyor. Bu özellik halen beta aşamasındadır ve kullanıcıların televizyonlarını bir Alexa ürünü aracılığıyla kontrol etmelerini sağlar.

Son birkaç yıldır, dijital asistanlar son derece önemli ve aynı zamanda oldukça popüler hale geldi ve kullanıcılara cihazlarıyla etkileşimde bulunmanın akıllı bir yolunu sunuyor. 2011'de Apple'ın Siri'den beri sayısal asistanları olmuş olsa da, içeriğe dayalı olarak farkında değillerdi; bu da biraz robotik, biraz erişilmez ve kesinlikle daha az kullanışlı hale getiriyordu.

Amazon, pazarını fırtına alarak sunan Alexa teklifiyle altın sesi altına girdi ve hayatımızı çok daha kolay hale getiren yeni bir dalga dalga girdi. Şirketin Alexa bugün piyasadaki en popüler asistanlardan biri olmasına rağmen, genellikle Echo , Echo Dot , Fire TV ve benzeri ürünlerinde yer almaktadır . Alexa'nın Amazon ürünleriyle yoğun şekilde ilişkili olmasına rağmen, Huawei's Mate 9 ve yakında güncellenecek olan HTC U11 gibi diğer marka cihazlara yönelmeyi başarabilmiş durumda .

Şimdi, Sony, Amazon Echo veya Echo Dot'u kullanarak kontrol edilebilen bazı TV'leriyle Alexa desteğini deniyor gibi görünüyor. Bu sadece bir beta, belirtilen model sahipleri birimlerini açıp kapatabilir, ses düzeyini denetleyebilir, girdiyi değiştirebilir, ad veya numara kullanarak başka bir kanala gidebilir ve daha pek çok şey yapabilir. Kontrol komutlarından eksik olan önemli bir şey varsa, Netflix gibi akışlı uygulamalar başlatmanın yetersizliği söz konusudur.

1500081254_screen_shot_2017-07-14_at_6.13.29_pm_story

Bunu kendi Sony TV'nizde nasıl deneyeceğinizi merak ediyorsanız, desteklenen bir modeliniz olduğundan emin olmak için yukarıdaki listeye bakmayı unutmayın. Eğer öyleyse, herşeyi nasıl çalıştıracağınızla ilgili daha ayrıntılı talimatlar için aşağıdaki Sony bağlantısına gidin.

♣ Sony

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları