Sevilen 2 Kişilik Oyunlar
Siz deyin iki kişilik oyunlar ben diyeyim 2 kişilik oyunlar. Hızlı bir giriş yaptım sanırım. Yani sizlere direk iki kişilik oyunlardan bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki bilişim cihazlarından oyun oynanma sayısı arttı son yıllarda. Belki de son 10 yıldır müthiş bir artış var çünkü ülkemizde internet ve bilişim cihazı kullanımı arttı. Bilgisayar oyunlarını internet üzerinden oynamak için tonlarca site var. Bu sitelerden biri olan tokoyun sitesindeki 2 Kişilik oyunlar kategorisinde iki kişinin bilgisayar başına geçip de oynayacağı yüzlerce oyun var. Bu oyunlardan da bazıları sevilen 2 kişilik oyunlar arasında yer alıyor.

Sevilen diyerek kastettiğim oyunlar internet dünyasında meşhur olan ve arama oranı yüksek olan oyunlardır. Şimdi bu oyunları tek tek saymayacağım ama içlerinden bir tanesini seçip anlatacağım. Bu oyun Ateş ve Su 3 oyunudur. Oyunun bu üçüncüsünde Ateş ve Su karakterlerinin macerası orman tapınağında geçiyor. Oyun ilk açıldığında bölümler bir ağaç şeklinde karşınıza çıkıyor ve buradaki bölümlerin tümünü bitirdiğiniz takdirde oyunu bitirmiş oluyorsunuz.

Ağacın dallarına girerek oradaki bölümleri bitirerek üst bölümlere doğru uzanıyorsunuz. Her bölümde amaç çıkış kapılarına bu karakterleri götürmek. Kapılarda bulunan simgeler ve renkleri o karakterlerin hangi kapıya gideceğini belirtmektedir. Bu iki karakter olan Ateş ve Su yapacağı işlerde birbirine karşı sorumlulukları vardır. Yani oradan kurtulmak için birlikte hareket etmek ve birbirini düşünmek zorundadır. Ayrıca onlar için hazırlanmış tuzaklardan da bazılarında ikisi yanabilir bazılarında ise sadece biri yanabilir. Bu tuzağın rengine göre değişir. Mesela kırmızı renkli sudan sadece kırmızı renkli Ateş karakteri geçebilir.

Eğer su geçerse yanar. Yeşil renkli sudan ise ikisi de geçemez bu yüzden bu engeller ve tuzakların üzerinden atlayarak geçmek zorundadır. Yukarıdaki kapıya ulaşmak için bazı engelleri aşmaları gerekir bunu da biri engeli kaldırmak için gerekli çabayı göstererek yapacak. İşte bu şekilde Ateş ve Su 3 oyununda 2 kişilik güzel bir oyun oynayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları