Samsung Türkiye'den Ayrılan Tansu Yeğen, Dünyanın En Büyük Yapay Zeka Şirketinin Türkiye Sorumlusu Oldu
Geçtiğimiz aylarda 'Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Mesul Başkan Yardımcısı' görevinden ayrılan Tansu Yeğen, UiPath Türkiye'nin Genel Müdür oldu.

Son 25 senedir hem ülkemizde hem de Almanya ve Ukrayna'daki telekominikasyon alanında ehemmiyetli çalışmalara imza atan Tansu Yeğen; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Kulpreet Singh'in izahlarıyla UiPath'e katılmış oldu.

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Singh, şunları söyledi: "Tansu’nun 10 kişilik tecrübeli ekibi ile faaliyetlerimizin Türkiye’de de başlatmış olmasından dolayı heyecan duyuyoruz, kendisi hem özel ve kamu sektöründeki müşterilerimizle hem de iş ortaklarımızla verimli işbirlikleri kurmamızı sağlayacak."

2837efceb9be40dd0a883df6d9f1cf0fa2ca4083 

Yeni göreviyle alakalı oldukça heyecanlı olduğunu belirten Yeğen, ülkemizde bilgi teknolojileri ve danışmanlık şirketlerine çözüm sunan ehemmiyetli bir şirketin sorumlusu olduğunu belirtti.

Yeğen'in açıklamaları şu şekilde:

"Ülkemizdeki kurumlar verimliliklerini artırmak, çalışanlarının memnuniyetini artırmak ve dijital dönüşümlerini hızlandırmak için devamlı yeni çözümler değerlendiriyorlar. Ekibimle birlikte özel ve kamu sektöründeki kurumlarla yakın çalışarak, UiPath’in Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka teknolojisi sayesinde öncelikle tekrarlanan süreçlerinin yazılım robotları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Bu sayede kurumların hızlanmasına, çalışan memnuniyetlerinin artmasına ve masraflarının da azalmasına destek olacağız."

Dünya çapında 1800'e yakın özel ve kamu müessesesiyle çözüm ortaklığı yapan UiPath, şu an 250.000'den fazla sertifikalı uzmana sahip ve 2005'te ilk sefer faaliyet gösterdiği Romanya'nın dışında 14 değişik ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları