Samsung Galaxy Tab S5'e Android tabanlı bir Surface Go
Microsoft'un tabletine DeX ve Bixby ile sahip olacak.

MWC 2019'dan çok önce, Samsung, Microsoft’un Surface Go ve Apple iPad 9.7’si ile rekabet etmeyi amaçlayan bir sonraki 10.5 inçlik Android tableti Galaxy Tab S5e’yi ortaya çıkardı.

2019'da piyasaya sürüldüğünde 399 $ (yaklaşık 310 £ AU $ 560) fiyatıyla Galaxy Tab S5e Samsung'un gelecekteki tüm tablet serileri için görsel bir sıfırlamadır - cihazın köşeleri şimdi daha fazla kareye mahsustur - yani yeni türlerin alt kategorisi.

Surface Go ve iPad gibi Tab S5e de üstün tablet hassasiyetlerini daha uygun bir fiyata sunmayı hedefliyor.

Bunu yapmanın en açık yolu, Galaxy Tab S4 gibi bir amiral gemisi tabletten geliyor, özellikleri sıralamak ve deneyim için gerekli olanlara odaklanmak. Sonuçta, Samsung, ürünün adındaki 'E'yi nasıl açıkladığını açıklıyor.

Samsung Galaxy Tab S5e 'temel' özellikleri

Samsung, bu konuda bazı ilginç seçimler yaptı; tabletin eğlence ve üretkenliğe eşit değerde dayanarak sunduğu değer önerisinin çoğu.

Tabletin eğlence değerinin büyük bir kısmı donanımın içinde yer alıyor ve 2.560 x 1.600 çözünürlük, 16: 10 en boy oranı ve% 82 ekran / vücut oranına sahip 10,5 inç Super AMOLED ekrana sahip. Bu dört stereoya ek olarak, AKG ve Dolby Atmos hoparlörleri, tabletle birlikte dönen bir ses yönelimli olarak ayarladı.

Üretkenlik konusunda Samsung, yüklü Bixby dijital ses yardımcısıyla öncelikle Galaxy Tab S5e'yi ilk tableti olarak görüyor. Bu özellik, Google Asistan'ın yaptığı gibi, zamandan tasarruf etmenizi ve sizi organize etmeyi amaçlayan sesli komutlar için tabletin uzak alan mikrofonlarını kullanacaktır.

Bununla birlikte, üretkenlik açısından çok daha önemli olan özellik, Samsung'un yan yana uygulama görünümü gibi özellikler ekleyen, iş odaklı Android 9 Pasta kaplaması olan DeX. Bu ve eşleştirilmiş bir Samsung akıllı telefona uzaktan erişime izin verecek bir Samsung Hesabı özelliği, tabletin çekiciliğinin çoğunluğunun Surface Go ve iPad'e karşı çıkmasını sağlayacak.

Tüm bunlar 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanıyla eşleştirilen dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 670 yongası ile destekleniyor ve parmak izi okuyucusu ile güvence altına alındı. Samsung, tabletin 14 saate kadar ve 30 dakikalık yerel video oynatma süresine sahip olabileceğini vaat ediyor.

Tabii ki, bu tablette gerçekten verimli olmak size fazladan mal olacak, çünkü Samsung Galaxy Tab S5e klavye kapağı 129 dolara ayrı satılacak (yaklaşık 100 £, 180 TL).

Samsung bir açıyla yapışıyor

o8wYoZCckdNuVbZShJYgSK-650-80

Samsung Galaxy Tab S5e, Apple ve Microsoft’un üretkenliği artırabilecek daha uygun fiyatlı tabletler için açıkça bir rakip. Bununla birlikte, Samsung, eşzamanlı olarak eğlence için iyi olan ve spektrumun sonuna doğru biraz daha fazla olan bir tablet sunmaya çalışıyor.

Bu, Samsung'un kendisi için oymaya çalıştığı niş, tabletin neden kalem kalemi girişi için neden desteklemediğini açıklayabilir: tasarım için gerekli değildir.

Benzer şekilde, bu, Samsung SmartThings hub'ı olarak işlev görerek akıllı cihaz kontrolünden bahsetmek yerine, hem iPad hem de Surface Go'dan daha net ekran gibi, önyükleme için birinci sınıf sese sahip, hem de cihazın içindeki keskin ekran gibi eğlence özelliklerine odaklanmamıza sebep olur. .

Samsung'un açısı Apple veya Microsoft'tan daha iyi bir tablet üretecek mi? Yakında yapılacak bir incelemede bunun yargıcı olacağız.

ABD'deki Samsung Galaxy Tab S5e çıkış tarihi Q2 2019 için ayarlandı - bu makaleyi, bildiğimiz zaman diğer bölgelerdeki bulunabilirlik bilgileri ile (siyah, altın veya gümüş seçiminde) güncelleyeceğiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları