Samsung Galaxy S8'de ekran görüntüsü nasıl alınır?
Samsung Galaxy S8 ve S8 +, 2017 yılının en popüler iki telefonu arasında yer alıyor, ancak ikisinde de neyin eksik olduğunu biliyor musunuz?

Bu iki telefonun hiçbirinde imza Samsung fiziksel giriş anahtarı yok. Bunun yerine, akıllı bir titreşim motoruyla dokunmatik ekranı taklit eden bir ekran düğmesi alırsınız.

Daha önce bir süre ev anahtarı ve güç / kilit tuşunu basılı tutmanız gerekiyorken Galaxy S8 serisinde bir ekran görüntüsü almanın anahtar kombinasyonu değişti.

Galaxy S8'deki ekran görüntüsü seçenekleri

Galaxy S8 ve S8 + ekran görüntüsünü aynı anda güç / kilit tuşuna (sağdaki) ve ses kısma düğmesine (solda) basarak çekiyorsunuz. Bir süre tutun ve ekran yanıp söner ve ekran kapağının bir önizlemesi görüntülenir.

s8

Orada üç düzgün seçenek göreceksiniz. Birincisi bir kaydırma ekran görüntüsü: bu düğmeye dokunun ve telefon bir kez kaydırılır ve iki resmi otomatik olarak bir süper uzun ve uzun ekran kapağında diker. Bu, özellikle uzun listeler, web sayfaları veya başka neleriniz için yararlıdır. İkinci seçenek, bir ekran görüntüsü kesme imkanı. Kırp düğmesine dokunun; ekrandaki düğmelerle birlikte bir önizleme göreceksiniz ve üst görev çubuğundaki sistem bilgileri otomatik olarak kırpılacaktır. Ekran görüntüsünde bu ekstra bilgi istemiyorsanız, bu çok kullanışlı ve çok güzel.

Son olarak, bir ekran görüntüsü üzerine çizebilir ve açıklama yapabilir, belirli bir bölümü vurgulamak isterseniz bu da hoşunuza gidebilir. Ve Galaxy S8 serisinde bir ekran görüntüsünü nasıl alırsınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları