Samsung, 15nm DRAM üretimi için tarih verdi
Samsung, DRAM çiplerinde 15 nanometre ve 16 nanometre sınıfı teknolojilere geçmek üzere kolları sıvamış durumda. Peki, Samsung üretime ne süre başlıyor?

Samsung, yeni kuşak 15 ve 16 nanometre DRAM’lerinin üretim tarihiyle ilgili açıklamada bulundu. Peki üretim için planlanan zaman aralığı ne?

Samsung, 15nm DRAM’ler gelecek yılın ikinci yarısında

Açıklamalara göre, cenup Koreli üretici DRAM üretimine 2017 yılının ikinci yarısında başlayacak. ek olarak yarı iletken endüstrisinden kaynaklar, Samsung’un gelecek yılın aynı zamanına kadar, ortalama DRAM üretiminin yüzde 30-40’ına tekabül eden 18nm DRAM çip üretimini sürdüreceğini söylüyor.

smsdram02

Samsung’un 18nm DRAM rekoltesini artırarak DRAM pazarında rakipsiz bir konuma gelmek istediği belirtilmekte. Araştırma şirketi ıHS, 2016 yılının ikinci çeyreğinde Samsung’un pazarda yüzde 46.6’lık paya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu payda şirketin rakiplerinin 18nm çipler üretmesinin etkisinin ise epey bir büyük bulunduğu ifade edilmekte. Hatta Samsung’un rakipleri, 18nm üretimine 2017’nin ikinci çeyreğinde başlamayı planlıyorlar. Yani rakipler, şirketin üretim teknolojisine geçebilecekken firma teknolojisini daha ileri taşımış olacak.


"Samsung, 15nm DRAM üretimi için tarih verdi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung, 15nm DRAM üretimi için tarih verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, 15nm DRAM üretimi için tarih verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0