Saç Dökülmesine Erken Çözüm: Saç Mezoterapisi
Saçlar yapısı gereği her gün 50-80 tel dökülür. Öte yandan aynı oranda saç kökü yeniden çıkar. Bir bakıma saç kökleri yenilenerek, sürekli sağlıklı kalırlar. Bireylerde saç dökülme miktarı arttığı takdirde, o zaman bu düzen bozulur ve sistematik olarak saç kaybı ve kellik gibi durumlarla karşılaşılır. Uzman dermatolog Dr. Fulya Tezel, saç dökülme nedenlerini; genetik yatkınlık, stres, hormonal bozukluk ve element eksikliği olarak sıralamaktadır.

Saçları korumak için henüz dökülmeye başlamadan önce tedaviye başlamak en etkili çözümdür. Saç kaybı olan alana ekim yapılsa bile saç kaybı sürdükçe istenilen sıklık elde edilemez. Dışarıdan sürülen losyonlar ve şampuanlar saçınızı daha parlak ve canlı gösterse de kırılgan yapısını tedavi etmezler. Çünkü saç köküne yani saçın büyüme merkezine etkisi olmayan hiçbir madde kalıcı bir düzelme olanağı sağlamaz. Dışarıdan sürülen saç bakım malzemeleri ya da ilaçlar, emilip saç köküne ulaşması pek mümkün değildir. Bunlara ek olarak, ağızdan alınan birtakım ilaçlar da saç kökünde direkt etki yaratmazlar.

Uzman Dr. Fulya Tezel en uygun tedavinin saç mezoterapisi olduğunu vurgulamaktadır. Saç dökülmesini normal seviyeye indirmek, saçları daha kaliteli ve daha canlı hale getirmek için kullanılan bu yöntem, bir miktar da yeni saç köklerinin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Saç mezoterapisi, hem saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar hem de saçlarınızı sıklaştırır.

Saçı koruduğu ve canlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanan saç mezoterapisi, mikroenjektör vasıtasıyla özel karışımın cildin alt tabakasına işlenmesi ile yapılmaktadır. Bu yöntemde sadece sorun olan bölgeye küçük miktarlarla enjeksiyon yapıldığı için herhangi bir yan etkiden rahatsız olma gibi bir durum söz konusu değildir.

Tedavinin ortalama süresi 10 seans olarak uygulanmaktadır ve haftalık ya da 15 günlük periyotlarla yapılmaktadır. 6-7 seans sonra etkiler görülmeye başlar, 9. seanstan sonra saç dökülmesinde normal seviyeye dönme ve saçta bir miktar sıklaşma başlar. İlk etki saçta parlama, canlanma ve kıl hacminde artıştır. Tedavi sonunda elde edilen etkinin uzatılması için 6 ayda bir tek seans uygulama yapılabilir. İşlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissi duyulabilir. Bunu önlemek için işlem öncesinde 5-10 dakika buz tatbik edilebilir.

 Uzman dermatolog Dr. Fulya Tezel saç mezoterapisi ile PRP tedavisinin kombine edilmesini önermektedir. Elde edilen sonuçlar daha üst seviyede olduğu gözlenmiştir. Bu kombinasyon dahilinde, hastaya 10 seans haftalık periyotlar halinde mezoterapi uygulanırken, PRP ise 2 haftalık periyotlar halinde 4 seans uygulanmaktadır. Özetle 4 seans hem PRP hem mezoterapi, 6 seans sadece saç mezoterapisi uygulanır.

Saç mezoterapisi, erken tedavi yöntemlerinden birisi olduğu için saçlarınızla ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, muayene için güvenilir bir uzmana danışmanızda fayda vardır. Böylece doğru zamanda, doğru uygulamalarla saçlarınız zarar görmeden önce müdahale edilerek sağlıklı yapısı korunmuş olur.

"Saç Dökülmesine Erken Çözüm: Saç Mezoterapisi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Saç Dökülmesine Erken Çözüm: Saç Mezoterapisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Saç Dökülmesine Erken Çözüm: Saç Mezoterapisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0