Root Giren Telefona Android Pay Girmez!
Sızıntılara nazaran; yeni nesil Root yöntemine Google pek sıcak bakmıyor. Chainfire’ın duyurduğu yeni nesil Root yöntemini kullananlar Android Pay hususi durumunu kullanamayacak.

Geçtiğimiz aylarda Android kullanıcılarının yakından takip etmiş olduğu XDA Geliştirici Forumu‘ndan duyurduğu yenilik ile root dünyasını tamamen değiştirenChainfire, ilk darbesini Google’dan yedi.

Bilinmiş olduğu suretiyle Android kullanıcıları sistemlerini daha özgürce denetlemek için telefonlarına Root yetkisi kazandırmayı tercih edebiliyorlar.

Geleneksel Root şekillerinin hepsinde ortak bir nokta var. Hepsi sistem dosyalarını değiştirerek root erişimini sağlıyorlar.

Sistem dosyalarının değişime uğruyor olması Over The Air (OTA)güncelleştirmelerinin cihaza ulaşmasını, ulaşsa bile yüklenmesini olanaksız hale getiriyordu.

Bu duruma bir dur demek isteyen Chainfire yeni geliştirdiği root yöntemi ile sistem dosyalarını değiştirmeden root erişimi sağlayabiliyordu.

Ek olarak bu yöntem ile beraber bazı uygulamaların, Root erişimine haiz olan cihazlar için koyduğu engel de ortadan kalkıyordu.

Bu uygulamaların içinde doğal olarak ki Android Pay de var. Bu yeni sistemGoogle‘ın hoşuna gitmemiş olacak ki yeni nesil root sistemini saptamakiçin kolları sıvamış durumda.

Görünen o ki kısa bir süre içinde yeni nesil yöntemle root yapılmış bir cihazınız var ise bile Android Pay‘i kullanamayacaksınız.


"Root Giren Telefona Android Pay Girmez! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Root Giren Telefona Android Pay Girmez! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Root Giren Telefona Android Pay Girmez! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0