Ralli Şampiyonu Kocaeli’de Belirlenecek
2018 Türkiye Ralli Şampiyonası son yarışı olan Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından 17-18 Kasım tarihlerinde organize edilecek.

Aynı zamanda Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve Ali Sipahi Ralli Kupası 'na da puan veren rallide, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden de 7 ekip mücadele edecek.

Toplam 61 araba ve 122 sporcu 17 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de 41 Burda Alışveriş Merkezi’ndeki start seremonisinin ardından, Ford Otosan, Transit, Courier ve Custom etaplarını geçerek saat 15.30’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi otoparkındaki izleyici hususi etabı ile ilk günü tamamlayacaklar.


Rallinin ikinci ayağı 12 Kasım Pazar sabahı bununla beraber ralli merkezi olan Tryp by Wyndham İzmit’den başlamış olacak. Otosan, Transit ve Courier etaplarının arkasından, avantaj etabı Kuga-2 Power Stage’de kozlarını paylaşacak olan ekipler, son etapta umumi klasman ve sınıflarına fazladan puan kazanmak için ter dökecekler.


Tüm şampiyona ve birinciliklerde sürem kazananlarını belirleyeceği için büyük ehemmiyet taşıyan ve çok çekişmeli geçmesi beklenen rallide ekipler, 2 gün süresince 103,04 km.Si özel etap olmak suretiyle toplamda 284,99 km. Yol kat edecekler. Zorlu Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi, pazar saat 13.00’de 41 Burda Alışveriş Merkezi’nde yer alan finiş podyumundaki armağan töreni ile son bulacak.


"Ralli Şampiyonu Kocaeli’de Belirlenecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ralli Şampiyonu Kocaeli’de Belirlenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ralli Şampiyonu Kocaeli’de Belirlenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0