Radeon RX 590 SAPPHIRE ile raflarda yerini alıyor!
SAPPHIRE Technology PC Oyun severlere yeni SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 590 8GB Special Edition Grafik kartı ile üstün özellikleri sunuyor.

FinFET 12nm muamele teknolojisinin performansını ve verimliliğini optimize etmek üzere tasarlanan ve Ödüllü SAPPHIRE Dual–X Soğutucuyla donatılan NITRO+ RX 590 8GB Special Edition yüksek çözünürlüklerde akıcı ve hızlı bir oyun deneyimi sağlıyor.

Oyun Severler için Tasarlanan Benzersiz Özellikler

SAPPHIRE NITRO+ RX 590 8GB Special Edition grafik kartı ile Her Oyun Oynanabilir. Oyun severler, benzersiz oyun performansı ve çarpıcı görüntü kalitesi sunmak suretiyle dünyanın biri olan oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile meslek birliği yapılarak AMD’s Radeon™ RX grafik platformu üstünde optimize edilen DirectX® 12 ve Vulkan® şeklinde API'lerin avantajlarını deneyimleyebilecek.

Gücünü "Polaris" Mimarisinden sektör Radeon™ NITRO+ RX 590 8GB Special Edition'da tümü FinFET 12 işlemci teknolojisi üstünde çalışan 4. Nesil GCN grafik çekirdekleri, monitör motoru ve multimedya çekirdekleri bulunuyor. Bu sayede SAPPHIRE sürat aşırtma mevzusunda çıtayı yükselterek rakiplerine gore %10'a varan oranda daha iyi performans sunuyor.

NITRO+ RX 590 8GB Special Edition'ın yapınak çıkışı hız aşırtmalı çekirdekleri 1560 MHz yüksek hızda çalışırken, kart 8GB hafıza ile birlikte sunulur.

2304 GCN tabanlı akış işlemcileri ile donatılan SAPPHIRE NITRO+ RX 590 8GB Special Edition, 1080p oyun performansı ve gündelik uygulamalarda daha yüksek performans sunan bir kart.

Dual X Soğutma – Kanıtlanmış Performans

NITRO+ RX 590 8GB Special Edition'da uygulanan Dual X soğutma sistemi sınırları varsayılan özelliklerin ötesine taşımaya devam ediyor. 75 aşama Santigrat'lık tıpkı GPU sıcaklığını hedefleyen soğutma sistemi 12 dbA'ya kadar daha sessiz olup çok daha düşük bileşen sıcaklıkları sunuyor.

Soğutma sistemi modülünde 2x 8 metre + 2x 6 m. ısıtıcı borular, 54 kanatçıklı daha geniş sıcaklık yayma yüzeyi ve %30 daha fazla termal iletkenlik sunan YENİ bir termal gres kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleriyle SAPPHIRE'in Dual – X Soğutucusu sınıfının en iyisi olma özelliğini sürdürüyor.

SAPPHIRE'in Akıllı Fan Kontrolü III sistemi fan denetleyicisinin hassasiyetini artırıyor. Fan devirleri arasındaki farklar %10'dan %3,2'ye getirilerek soğutucunun hassasiyeti yükseltilmiştir.

Uzun Ömürlü

NITRO+ RX 590 8GB'taki Sert Alüminyum Arka Plaka kartı korurken, ısı dağılımını güçlendiriyor. Bu sayede hiç bir bileşenin bükülmemesini ve içeri toz girişinin engellenmesini elde eden extra sertlik elde edilmektedir.

SAPPHIRE olarak NITRO+ kartlarımızda ancak en kaliteli bileşenleri kullanmakla övünürüz. Üstün güvenilirlik sunan 200.000 saatlik Polimer kapasitörlerden düzgüsel bir bobinden %25 daha fazla güç verimliliği sunan Black Diamond bobinlerimize kadar her bileşen uzun ömürlü olacak biçimde tasarlanmıştır. Bu bileşenlerde bobin sıcaklıklarını önceki nesile gore %15 azaltan yerleşik soğutucular bulunmaktadır.

Rahatlık ve Stil

NITRO+ RX 590 Special Edition sadece NITRO+ RX 500 Serisindeki en yüksek performanslı kart olmanın yanı dizi özelleştirme ve gelecekte kullanım açısından kendisini bir üst seviyeye taşıyan oldukça çok özelliğe de sahiptir. Kullanıcılar garantiyi geçersiz kılmadan varsayılan fanların yerini değiştirebilir yahut fanları değiştirebilir ve böylece SAPPHIRE Hızlı Bağlantılı fan sisteminden en iyi şekilde faydalanabilirler.

Çalışırken yarı şeffaf fanlar mavi renkte parlar. Bunun yanı dizi NITRO+ RX 590 8GB Special Edition'da artı ünlenmiş olan NITRO Glow ayrıcalığı de bulunmaktadır. Bu bilhassa yan tarafta bulunan şık RGB LED SAPPHIRE logosu kartın sıcaklığını gösterecek biçimde renk değiştirir. Bu, SAPPHIRE TriXX yazılımıyla kolayca test edilebilir.

Özel Seçenekler

NITRO+ Radeon RX 590 8GB Special Edition'da kullananların Hızlı ve Sessiz emek verme modları içinde geçiş yapmasını elde eden Çift-UEFI BIOS özelliği bulunur. Hızlı emek harcama ayarı oyunlar için maksimum performans sunarken, Sessiz ayarı sessize yakın performansı tercih eden oyun severler için daha düşük Motor (1545 MHz) ve Bellek (2000 MHz) clock hızlarına sahip daha sessiz bir fan profili sunar.

Kartta 1x 8 pimli ve 1 x 6 pimli güç konektörü bulunmaktadır. Bu, en çok kuvvet verimi veya daha yüksek hız aşırtma potansiyeli arayan kullanıcılar için sunulan ek seçeneklerdir.

RADEON Adrenalin Edition – Zengin Yazılım Ekosistemi

AMD artık piyasada bulunan en emin sürücü yazılımına haiz. Her vakit gelişen ve güçlenen benzersiz Adrenalin Edition yazılımında görkemli özellikler modern bir UI üzerinde sunulur.

Radeon™ ReLive ile oyun severler zaferlerini kaydedebilir, yayınlayabilir ve paylaşabilir. Radeon™ WattMan oyun severlerin çeşitli özelliklerde hassas ayarlar yapmasına olanak sağlarken, Radeon™ Chill ile oyun içindeki hareketlerinizi dinamik olarak denetleyebilir ve sayısız oyunda havalı ve sessiz kareler elde edebilirsiniz.

Radeon FreeSync™ Teknolojisi ile hemen derhal tüm kare hızlarında akıcı, donmayan performansla dengesiz oyun deneyimine ve kare yitirilmesine son verin.

DAHA BÜYÜK OYUN KEYFİ EKSİKSİZ SET – Benzersiz Oyun Seti

Bu heyecan sağlayan lansmanı kutlamak için SAPPHIRE, müşterilerine harbiden özel bir armağan veriyor. Bir SAPPHIRE NITRO + veya PULSE ™ RX Vega, RX 590, RX 580, RX 570 grafik kart satın aldığınızda 3 adete kadar oyunu ÜCRETSİZ* edinebilirsiniz.

Pakete eklenen mamüller:

Resident Evil™ 2
Devil May Cry™ 5
Tom Clancy’s The Division® 2
SAPPHIRE NITRO + yada PULSE RX Vega yada NITRO + RX 590 Special Edition – üç Oyunun TÜMÜNÜ ÜCRETSİZ Alın
SAPPHIRE NITRO+ yada PULSE RX 580 yada 570 - Seçeceğiniz 2 Oyunu Ücretsiz Alın

 

Teknik Özellikler:

 

 

Model

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 590 8GB Special Edition

Üretim teknolojisi

FinFET 12 nm

Bellek

8 GB GDDR5 256-bit

Akış işlemcileri

2304

İşlemci üniteleri

36

Motor saat hızı

1560 MHz'e kadar

Bellek saat hızı

2100 MHz'e kadar

Soğutma sistemi

Dual-X, 95 mm'lik iki çift bilyalı rulmanlı fan

Yeni Termal Gres - 
%30 daha iyi termal iletkenlik

Çıkışlar

HDMI: 60Hz'te 4096 × 2160

Ekran Portu 1.4: 60Hz'te 5120 × 2880

DL-DVI-D: 60Hz'te 2560 × 1600

Öne çıkan özellikler

Çift UEFI Bios

SAPPHIRE Dual-X Soğutma Teknolojisi

Akıllı Fan Kontrolü III

Hassas Fan Kontrolü

Sigorta Koruması

Uzun Ömürlü Kapasitör

Tri-XX Desteklenir

Black Diamond Bobin 4. Nesil

SAPPHIRE Hızlı Bağlanır Fan

Teknolojiler

DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (köprüsüz), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

Boyutlar

260 (U) X 135 (G) X 43 (Y) mm


"Radeon RX 590 SAPPHIRE ile raflarda yerini alıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Radeon RX 590 SAPPHIRE ile raflarda yerini alıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Radeon RX 590 SAPPHIRE ile raflarda yerini alıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0