PUBG Mobile grafik ayarlarını değiştirme!
Gelmiş geçmiş en iyi mobil aksiyon oyunu şekilde nitelendirilen PUBG Mobile, kitleleri kendine çekmeye devam ediyor. Bu makalemizde ise çözünürlük ayarlarını değiştirme ve Lag yok etme yolundan bahsediyoruz!

PUBG Mobile çözünürlük ayarlarını değişiklik yapma ve Lag yok etme!
Kısa vakit önce mobil platformlara çıkışını meydana getiren PlayerUnknown’s Battlegrounds diğer adıyla PUBG, masaüstü sürümündeki başarısını mobil sürümde de devam ettiriyor.

Hızla popüler olan oyun, çok sayıda akıllı telefonu bir fazlaca zorlamakta. Zira aslına bakarsan hali hazırda takıntılara neden olan oyun, donanımsal dar boğazlar nedeniyle birçok kullanıcı çileden çıkarabilmekte. Dolayısıyla oyunu daha akıcı oynayabilmeniz için oyundaki çözünürlük ayarlarını değişiklik yapma ve Lag giderme yolundan bahsettik.

Çözünürlük ayarlarını değiştirme:

Not: Başlamadan önce sistem dosyalarına müdahale edileceği ve ve 3.Parti bir yazılım kullanılacağı için tüm sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Adım 1: Öncelikle ES Dosya Yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız olacak. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirin ve şu yolu izleyin: Uygulamanın Yüklü Olduğu Bellek” > Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Games > Shadow Tracker > Shadow-Tracker- >Saved > Config > Android > UserCustom.ini

Adım 2: Var olan “UserCustom.ini” dosyasının bir kopyasını alın ve güvenli bir yerde boş bir klasöre yapıştırın. (bir aksilik durumunda değiştirebilmek için)

Adım 3: Özelleştirilmiş “UserCustom.ini” dosyasını aşağıdan indirin . Dosyayı aynı konuma kopyalayın ve değiştirin.

Adım 4: PUBG Mobile‘ı çalıştırın ve değişiklikleri görüntülemek için Ayarlar > Grafikler sekmesine gidin. Kademeli birçok farklı grafik ayarının geldiğini görebilirsiniz. Cihazınıza en uygun olanını seçin.

Daha iyi Ping oranı ve Lag giderme için:

Adım 1: İlk önce PUBG Mobile‘ı çalıştırın ve oturum açtığınızdan emin olun.

Adım 2: Giriş ekranında, ara yüzün en üstünde Sunucu kısmına girin. Avrupa veya Asya sunucusunu seçtiğinizden emin olun. Bu sunucular hem yeni eklendiği, hem de konum itibari ile yakın oldukları için size daha iyi bir ping oranı sağlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları