PUBG için replay özelliği geliyor!
Son dönemlerin en popüler multiplayer oyunlarından bir tanesi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, doğrusu kısa adıyla PUBG için replay ayrıcalığı gelmek suretiyle.

PUBG erken erişimden çıkıyor
2017’nin Mart ayında erken erişim şekilde Steam platformu üzerinden kullanıcılarla buluşan PUBG, oldukça yakında nihai çıkışını gerçekleştirecek. Aralık ayında 1.0 sürümünün yayınlanması beklenen oyun, bu sürüm ile beraber bir oldukça hata düzeltmesinin yanında bir fazlaca yeni özelliği de bununla beraber getiriyor.

Bunlardan birisi de, replay ayrıcalığı.

PUBG’ye gelen replay özelliği, diğer oyunlara bakış biraz daha komplike. Öncelikle kullananların, kayıt etmek istedikleri maçlar için maça girmeden önce replay fonksiyonunu aktifleştirmesi gerekiyor.

Özellik, maç süresince kullanıcının çevresinde olan biteni 1 kilometre uzaklığa kadar kaydediyor. Maç bittikten sonrasında, ana menüden REPLAYS seçeneği üstünden kovuşturmak istediğiniz tekrarı seçiyorsunuz.

Oyun, maç boyunca sizin ve yakınınızdakilerin yaptıklarını tekrardan simüle ediyor. Kolay bir şekilde düşmanlarınızın nereden nereye gittiğini, çatıştığınız esnada aldığınız aksiyonlar ve yapmış olduğunuz hataları değişik kamera açıları ve hızlarda görebileceksiniz.

Sistem, şayet siz kayıtlarınızı silmezseniz 20’nci kayıttan sonra, en eskiden başlayarak sırası ile silmeye başlıyor. Replay ayrıcalığı, şu anda 1.0 sürümü için açılan test sunucularında kullanılabilir halde.

1.0 sürümü ile tek gelen yenilik bu değil
Oyunun yapımcıları; Steam üzerinden yayınladıkları güncellemeler ile beraber meydana getirilen değişimleri çok ayrıntılı bir halde, oyunculara aktarıyor.

Birçok hata düzeltmesi ile iyileştirmenin yapılacağı 1.0 sürümü ile alakalı detaylara, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları